Zakończyć sezon zwycięstwem i zrewanżować się rywalowi zza miedzy

W ostatniej serii gier kończącego się właśnie sezonu I ligi futsalu Akademicy podejmą drużynę zza miedzy, LZS Dragon Bojano. Gdańszczanie, mimo że wynik w żaden sposób nie wpłynie na sytuację w tabeli grupy północnej zaplecza krajowej elity postarają się wygrać. Nie tylko po to, żeby utrzymać wysokie morale przed spotkaniami barażowymi, ale i zrewanżować się rywalowi za porażkę pod koniec rundy jesiennej.

To właśnie derbowy rywal przerwał kapitalną passę spotkań bez porażki Akademików późną jesienią, wygrywając na własnym parkiecie 7:4. I mimo, że rezultat tego spotkania nie zmieni sytuacji AZS UG, który zakończy zmagania na drugim, premiowanym udziałem w barażach o Futsal Ekstraklasę miejscu, gdańszczanie na pewno zrobią wszystko, żeby wygrać. Po pierwsze, to ostatnie spotkanie o stawkę przed kluczowym dwumeczem sezonu, który odbędzie się dopiero za 3 i 4 tygodnie. Po drugie – na pewno będą chcieli zrewanżować się za tamto niepowodzenie z grudnia, tyle nieoczekiwane, co trzeba przyznać wcześniej – w pełni zasłużone. Po trzecie w końcu – w ekipie rywali grają zawodnicy z akademicką przeszłością, gracze obu drużyn świetnie się znają, a jak wiadomo, to zawsze dodaje rywalizacji dodatkowego smaczku. Nazwanie tego meczu derbami nie mija się z prawdą.

Drużyna z Bojana już w drugiej połowie lutego w praktyce zapewniła sobie utrzymanie i od tego momentu w jej szeregach nastąpiło rozprężenie, skutkujące pięcioma kolejnymi porażkami. W sobotni wieczór Akademicy postarają się przedłużyć niechlubną serię rywala.

Mecz 26. Kolejki I ligi futsalu, grupa północna: AZS UG Gdańsk – LZS Dragon Bojano

Sobota, 17 kwietnia 2021, godzina 20:00

Transmisja: KP Sport