Podział punktów w derbowym spotkaniu

Po zaciętym i otwartym spotkaniu AZS UG zremisował z LZS Dragonem Bojano 4:4. W derbowym meczu Akademicy prowadzili już różnicą dwóch bramek, a następnie musieli odrobić dwa gole straty, żeby ostatecznie podzielić się z rywalem punktami.

Od początku było widać, że gra będzie otwarta, ponieważ obie drużyny, bez wielkiej presji wyniku, co raz kreowały sobie dogodne okazje do strzelenia bramki. Na pierwsze trafienia trzeba było jednak czekać aż do 10 minuty gry, chociaż wówczas padły od razu dwa gole, oba dla gospodarzy. Najpierw Mateusz Osiński przymierzył z dystansu pod poprzeczkę, a 18 sekund później Mateusz Cyman dobił strzał Michała Horbacza, który trafił w słupek. Gdy wydawało się, że gdańszczanie opanowali sytuację, sytuacja szybko się odwróciła. Najpierw Akademicy zanotowali piąte przewinienie, przez co musieli uważać na faule i nie grali już tak agresywnie. W dodatku po kwadransie gry Kacper Ickiewicz pokazał, że niepilnowany w polu bramkowym potrafi być bardzo niebezpieczny. Dwa podania, najpierw ze skrzydła, a następnie z głębi pola zamienił na bramki i w 17 minucie mieliśmy remis. Drużyna Dragona przed przerwą zdołała zdobyć jeszcze jednego gola, a jego autorem był kapitan zespołu Paweł Piór, który strzałem zza pola karnego ustalił wynik pierwszej połowy na 3:2 dla gości.

Po zmianie stron w bramce gdańszczan pojawił się Kacper Sasiak, niestety już po minucie gry, pierwszej akcji gości i strzale z ostrego kąta Kamila Gorczycy musiał wyjmować piłkę z siatki.

Po raz kolejny w tym sezonie gdańszczanie musieli odrabiać straty i znów im się to udało, przynajmniej częściowo. Na niespełna kwadrans przed końcem spotkania kontaktowe trafienie, po podaniu Kewina Sidora, zaliczył Mateusz Cyman. Sam Kewin Sidor na listę strzelców wpisał się na nieco ponad minutę przed końcem spotkania. Chwilę wcześniej Akademicy wycofali bramkarza, a po strzale futsalisty AZS UG i rykoszecie, piłka wpadła do siatki. Ten gol ustalił rezultat meczu na 4:4. Podział punktów nie zmienia nic w sytuacji obu zespołów w tabeli: gdańszczanie kończą sezon na 2 miejscu i zagrają w barażach o Futsal Ekstraklasę, Dragon Bojano ostatecznie zajął 10 lokatę w klasyfikacji grupy północnej rozgrywek I ligi.

26.kolejka I ligi futsalu, grupa północna: AZS UG Gdańsk – LZS Dragon Bojano 4:4 (2:3)