CO NOWEGO?

Czas na najważniejszy dwumecz sezonu!

Wszystkie dotychczasowe spotkania tego sezonu doprowadziły futsalistów AZS UG do sytuacji, kiedy to o awansie do Futsal Ekstraklasy zadecyduje dwumecz z KS Sośnicą Gliwice. Bezpośrednie starcie drugich najlepszych drużyn grup północnej i południowej I ligi rozpocznie się od meczu w Gdańsku. 

Przez ostatnie miesiące znacznie intensywniej śledziliśmy wydarzenia w grupie północnej rozgrywek I ligi, dlatego więcej informacji o rywalizacji w grupie południowej, oraz o naszym bezpośrednim przeciwniku w walce o awans udzielił nam trener ekipy z Gliwic, Łukasz Kujawa.

Jak przebiegała rywalizacja w grupie południowej I ligi?  Bezpośredni awans był blisko? Drużyny z dalszym miejsc naciskały?

Rywalizacja była bardzo skomplikowana. Wiele zespołów były zainteresowane awansem i jak widać po kształcie tabeli udało nam się wywalczyć baraże w ostatnich sekundach. Słaba pierwsza runda spowodowała to ze każdy mecz w rundzie rewanżowej był jak finał. Na dziś zostały nam dwa finały do końca sezonu.

W grupie południowej było mniej spotkań do rozegrania, w dodatku między ligą a barażami upłynęło trochę czasu – taka sytuacja jest Waszej drużynie na rękę? Świeżość może okazać się atutem?

W naszej grupie rozgrywki skończyły się wcześniej , ale oczywiście to nie wiązało się z żadnym odpoczynkiem, najważniejsze mecze przed nami wiec ciężko pracowaliśmy w tym okresie. Dobrze nam zrobiła przerwa w rozgrywkach bo mogliśmy doleczyc kontuzje i będziemy w pełnym zestawieniu na mecze barażowe.

Pierwszy mecz odbędzie się w Gdańsku, rewanż w Gliwicach – jak oceniacie taki układ dwumeczu?

Małe ma znaczenie który mecz gdzie będzie się odbywał. Nie ma kibiców na halach wiec oni nam pomoc nie mogą. W obu meczach będą decydowały detale. Każda stracona bramka czy strzelona może przybliżyć jeden z zespołów do Awansu, wiec będziemy chcieli grać do przodu.

Co wiecie o zespole AZS UG? W rozgrywkach I ligi Wasza drużyna broniła najlepiej, a Akademicy zdobyli najwięcej goli – co może okazać się kluczowe dla losów dwumeczu?

Zespół UG jest bardzo doświadczony, posiada zawodników ogranych na parkietach Futsal Ekstraklasy. Nasza kadra podobnie się prezentuje i myślę, że widowiska w meczach barażowych będą na miarę najwyższej klasy rozgrywkowej. Bramkarze w naszym zespole spisywali się bardzo dobrze, jeden drugiego mobilizował i zdrowa rywalizacja pozwoliła osiągnąć im najwyższą dyspozycje.

Czy o ocenie całego sezonu zdecyduje dwumecz barażowy? Jakie cele stawiała sobie drużyna przed rozpoczęciem rozgrywek i na ile zostały one zrealizowane?

Są to najważniejsze mecze w sezonie ! I oczywiście będzie to rzutowało na ocenę zespołu. Lecz praca jaka wykonał nasza drużyna już jest bardzo dobra. Kształt kadry jaki udało nam się zbudować przed sezonem pozwalał nam myśleć o awansie, jesteśmy na dobrej drodze by to osiągnąć. Jesteśmy dobrze przygotowani i zrobimy wszystko by cel z przed sezonu osiągnąć.

I mecz barażowy o awans do Futsal Ekstraklasy: AZS UG Gdańsk – KS Sośnica Gliwice

Sobota, 8 maja 2021, godzina 17:00, Hala AWFiS

Transmisja: KP Sport  https://youtu.be/6w49DdOXoNs

Leave a Reply