CO NOWEGO?

Nic do stracenia, wiele do zyskania – Akademicy podejmują Mistrza Polski!

Rekord Bielsko-Biała to od kilku lat hegemon krajowego futsalu. Bielszczanie 5 razy z rzędu zdobyli tytuł Mistrza Polski, a w ostatnich 11 sezonach tylko raz zabrakło ich na podium. Takiego właśnie futsalowego giganta, w meczu rozgrywanym awansem, podejmie beniaminek STATSCORE Futsal Ekstraklasy, AZS UG Gdańsk.

Zresztą sam powód zmiany terminu spotkania jest znamienny. Rekord zamierza bowiem powalczyć w futsalowej Lidze Mistrzów, dlatego poprosił Akademików o zmianę pierwotnego terminu meczu. AZS UG nie zamierzał stawać na drodze do realizacji marzeń mistrzów Polski, więc przystał na prośbę. Gdańszczanie postarają się jednak zrobić wszystko co w ich mocy, żeby na parkiecie sprawić niespodziankę, ba, sensację, bo za taką należałoby uznać urwanie punktów faworytom. Futsaliści ligowego beniaminka nie mają w tej konfrontacji nic do stracenia, a wiele do zyskania.

Tradycyjnie już sięgnęliśmy do samego źródła, żeby przedstawić sytuację w ekipie naszego środowego rywala. Oto, co przekazał nam kapitan drużyny Rekordu, Bartek Nawrat.

Jak przebiegały przygotowania do sezonu? Czy w kadrze pierwszego zespołu doszło do większych zmian?- 

– Nasz pierwszy trening odbył się 26 lipca. Do czasu pierwszego meczu w nowym sezonie wszystko przebiegło tak jak było zaplanowane przez sztab szkoleniowy. Wszystko odbywało się na naszych obiektach, oprócz wyjazdu na dwu mecz z mistrzem Czech. W zespole oprócz nowego trenera mamy również 4 nowych graczy. Także zespół przeszedł małą przebudowę.

Jak należy oceniać początek sezonu w wykonaniu Rekordu?

– Jeśli chodzi o rozgrywki ligowe mieliśmy 3 mecze i wszystkie wygraliśmy, więc z tego jesteśmy na pewno zadowoleni. W międzyczasie rozegraliśmy spotkanie o Superpuchar, w którym niestety ulegliśmy w rzutach karnych. Mimo porażki nie załamujemy rąk, każdy wie, że przed nami są kolejne bardzo ważne mecze, a to dopiero początek sezonu. Kontynuujemy dalej plan szkoleniowy i koncentrujemy się na dalszej grze.

Jakie cele stawiane są przed drużyną na arenie krajowej i europejskiej?

– Od kilka lat cele tej drużyny się nie zmieniają…. Przed nami oczywiście walka o mistrzostwo kraju, puchar Polski, oraz awans do Elite Round w futsalowej Lidze Mistrzów.

Które drużyny mogą zagrozić Rekordowi w „zgarnięciu” podwójnej korony w bieżącym sezonie?

– Na pewno Piast Gliwice, Constract Lubawa, Clearex Chorzów to zespoły, które będą się liczyć w walce o najwyższe miejsce w lidze. Mam nadzieję, że z pozostałych zespołów ktoś dołączy do tego składu, wtedy na pewno będzie bardziej ciekawie i interesująco. Jeśli chodzi o Puchar Polski tu pozostawiam sprawę otwartą. Jak wiemy „puchar rządzi się swoimi prawami”.

Skąd pomysł o przełożeniu meczu z AZS UG?

– Początkowy termin naszej rywalizacji to 30.10.2021. W tym czasie nasz zespół będzie walczył w futsalowej Lidze Mistrzów. Dlatego za obopólną zgodą „zainteresowanych” został wybrany obecny termin.

 

Mecz 8.kolejki (rozegrany awansem) STATSCORE Futsal Ekstraklasy: AZS UG Gdańsk – Rekord Bielsko-Biała

Środa, 29 września 2021, godzina 20:00, Hala AWFiS, ul. Górskiego 1, Gdańsk

Leave a Reply