CO NOWEGO?

Legia – AZS UG: Wzbogacić konto punktowe w starciu beniaminków

Przez cały poprzedni sezon futsalowa drużyna Legii Warszawa rywalizowała z AZS UG na pierwszoligowym froncie. Ostatecznie oba zespoły zasłużenie wywalczyły sobie awans do krajowej elity i o ile Akademicy na początku sezonu radzą sobie dobrze, to ich najbliższy rywal jest jedną z rewelacji inauguracji STATSCORE Futsal Ekstraklasy. Ponowna konfrontacja tych drużyn powinna przynieść wiele emocji.

Tak właśnie stało się na wiosnę, kiedy osłabiona drużyna gdańszczan w Warszawie potrafiła odwrócić losy spotkania i będąc w bardzo trudnej sytuacji wyszarpać rywalom jeden punkt. Spotkanie z Legią będzie dla Akademików pierwszym z serii trzech wyjazdów, Wojskowi natomiast w tym sezonie odnieśli na razie komplet zwycięstw. AZS UG wybiera się do stolicy z zamiarem przerwania tej passy.

Legia to aktualnie jeden z najciekawszych projektów futsalowych w Polsce, warto więc zorientować się, jakie zmiany zaszły w ekipie warszawian od ostatniej konfrontacji. Tą kwestię przybliżył nam trener stołecznego zespołu, Paweł Juchniewicz.

Jak wyglądały przygotowania do sezonu i jak kadra pierwszego zespołu zmieniła się w porównaniu z rozgrywkami I ligi?

– Położyliśmy duży nacisk na przygotowanie kondycyjne i motoryczne, a oprócz tego rozegraliśmy kilka sparingów. Próbowaliśmy w tych spotkaniach zupełnie nowych rozwiązań taktycznych, zarówno w ataku jak i obronie, więc same wyniki były dla nas sprawą drugorzędną. Niemniej jednak pokazały nam one, na jakie aspekty przygotowań powinniśmy położyć większy nacisk. Fajnie było też rozegrać kilka spotkań z drużynami z Ekstraklasy, bo mimo iż były to tylko spotkania sparingowe, to trochę uświadomiły chłopakom, z czym przyjdzie im się mierzyć w rozgrywkach ligowych. W kwestii transferów, zależało nam by uzupełnić kadrę na kilku kluczowych pozycjach, a przez to zwiększyć rywalizację o miejsce w składzie i myślę, że udało się to osiągnąć. Każdy z nowych chłopaków na pewno wniesie swój wkład w wyniki w trakcie sezonu, muszą tylko mocno pracować na treningach i cierpliwie czekać na swoją szansę gry.

Jak oceniacie pierwsze spotkania nowego sezonu? Spodziewaliście się takiej gry i wyników jako beniaminek?

– O naszą grę, a przede wszystkim zaangażowanie byliśmy spokojni, ale oczywiście ciężko było wyrokować wcześniej, na ile to wystarczy w pojedynkach z drużynami z Ekstraklasy. Początek ligi faktycznie mamy wymarzony, ale w żaden sposób nie wpływa to na nasze cele w tym sezonie i z pokorą podchodzimy do kolejnych spotkań.

Jakie macie cele na premierowy sezon w STATSCORE Futsal Ekstraklasie?

– Spokojne utrzymanie i nabieranie doświadczenia. Przez spokojne utrzymanie rozumiem taką sytuację, byśmy nie musieli do ostatniej kolejki drżeć o wyniki i z niepokojem spoglądać na to, jak grają inne zespoły walczące z nami o ligowy byt.

W poprzednim sezonie, jeszcze w I lidze mecz w Warszawie z AZS UG miał dramatyczny przebieg, jakie wnioski można z niego wyciągnąć?

– Takie, że obie drużyny zasłużyły na awans do Ekstraklasy, bo oba nasze bezpośrednie pojedynki stały na wysokim poziomie i patrząc na pozostałe drużyny z I ligi, myślę że awans obu naszych drużyn nie był dla nikogo zaskoczeniem.

AZS UG w tygodniu rozegrał dodatkowe spotkania z Rekordem, czy to może mieć wpływ na sobotni mecz? Czego spodziewacie się po najbliższym ligowym rywalu?

– Myślę, że mecz w tygodniu nie będzie miał zbyt wielkiego wpływu na sobotnie spotkanie, bo niezależnie od niego Gdańsk przyjedzie do nas walczyć o pełną pulę. Z racji faktu, że obie drużyny walczą w tym sezonie o pozostanie w elicie, spodziewam się wyrównanego spotkania i walki o każdy centymetr boiska do ostatniej sekundy.

4. kolejka STATSCORE Futsal Ekstraklasy: Legia Futsal Warszawa - AZS UG Gdańsk

Sobota, 2 października 2021, godzina 18:00, Warszawa

Leave a Reply