CO NOWEGO?

AZS UG szuka młodych zawodników – spróbuj swoich sił w futsalu!

Jak co roku na początku sezonu AZS UG Gdańsk szuka chętnych do dołączenia do uczelnianej sekcji futsalu. Klub szuka przede wszystkim zawodników z rocznika 2003 i młodszych z predyspozycjami do gry w hali, chcących spróbować swoich sił w futsalu. Przyjdź na zajęcia, pokaż co potrafisz, trenuj pod okiem profesjonalnych trenerów futsalu!

AZS UG jest specyficznym klubem na krajowej mapie futsalu. Wielu zawodników kadry pierwszego zespołu Akademików, występujących w tym sezonie w STATSCORE Futsal Ekstraklasie swoją przygodę z futsalem zaczynało właśnie w ten sposób – podczas otwartych treningów. Przeważnie są to zawodnicy, którzy grali lub trenowali piłkę na trawie. Futsal stał się dla nich sposobem na realizowanie sportowej pasji i futbolowych ambicji, ponieważ AZS UG od lat rywalizuje z czołowymi drużynami w kraju. Jeśli więc trenowałeś piłkę nożną, grałeś w rozgrywkach ligowych, nawet niższego szczebla, i masz solidne podstawy futbolowego wyszkolenia, szukamy właśnie Ciebie! A może trenowałeś futsal, a do Gdańska przyjechałeś na studia? Zapraszamy na zajęcia!

Na treningi drugiej drużyny uczelnianego klubu zapraszają licencjonowani szkoleniowcy: trener ekstraklasowej ekipy Akademików, były reprezentant Polski Wojciech Pawicki, oraz drugi trener AZS UG, występujący w Futsal Ekstraklasie Jakub Domżalski. Szukamy zawodników, którzy będą reprezentować barwy AZS UG podczas młodzieżowych Mistrzostw Polski U19 oraz wzmocnią drugą drużynę AZS UG, występującą w rozgrywkach II ligi. A może Twoje ambicje sięgają pierwszej drużyny, Futsal Ekstraklasy, albo nawet reprezentacji Polski? Graczy, którzy przeszli taką drogę i mieli zaszczyt wystąpić w biało-czerwonej koszulce z orzełkiem na piersi w naszym klubie też nie brakuje. Udział w zajęciach jest darmowy.

Jak zacząć swoją przygodę z futsalem? Przyjdź na trening i zaprezentuje swoje umiejętności trenerom. Zajęcia odbywają się:

– poniedziałki, godzina 19:00, Miejska Hala Sportowa, ul. Kołobrzeska 61

– środy, godzina 20:30, Hala przy ulicy Smoleńskiej 7

– zajęcia będą się odbywały też w Hali Sportowo-widowiskowej AWFiS, ul Górskiego 1

Docelową imprezą są MMP U-19, a czasu, wbrew pozorom nie zostało zbyt wiele, więc jeśli podczas treningów pokażecie się z dobrej strony, zostaniecie rzuceni na głęboką wodę, a pierwsze mecze o stawkę przyjdą niedługo.

Terminy MMP U-19: system trzyetapowy:

I etap jeden turniej w terminie 18-19.12.2021r

II etap jeden turniej w terminie 15-16.01.2022r

III etap jeden turniej w terminie 5-6.02.2022r

Leave a Reply