CO NOWEGO?

Po zdobycz punktową do Komprachcic

W 5. kolejce STATSCORE Futsal Ekstraklasy beniaminek tych rozgrywek, AZS UG Gdańsk, zmierzy się z drużyną, dla której jest to drugi sezon w krajowej elicie. Dreman Opole Komprachcice to jedyna drużyna, która w bieżących rozgrywkach rozgrywała jak dotychczas spotkania tylko na własnym parkiecie. I w trzech z czterech takich przypadków sięgała po komplet punktów. Akademików, którzy chcą otworzyć swoje wyjazdowe konto punktowe czeka więc niełatwe zadanie.

Z tą ekipą AZS UG jeszcze się nie mierzył: na najwyższym stopniu rozgrywkowym drużyny nigdy jednocześnie nie występowały, a na zapleczu Ekstraklasy występowały w dwóch różnych grupach. Tym bardziej warto zapoznać się z podstawowymi informacjami, dotyczącymi naszego niedzielnego rywala. Udzielił im nam dyrektor sportowy klubu, Patryk Kawala.

Jak wyglądały przygotowania do sezonu 2021/2022? Czy kadra pierwszego zespołu zmieniła się w porównaniu z poprzednimi rozgrywkami?

Dokonaliśmy kilku wzmocnień , jednak trzon całego zespołu został nienaruszony.

Poprzedni sezon to pewne utrzymanie w Ekstraklasie, bezpieczna przewaga i 10 lokata. Jakie są cele zespołu na trwający sezon?

Zgadza się – byliśmy beniaminkiem, którego celem było utrzymanie , co udało nam się osiągnąć kilka kolejek przed, a na końcu wywalczyliśmy świetne 10 miejsce. W obecnym sezonie chcemy poprawić ten wynik, bo dalej jako klub uczymy się Ekstraklasy – celem jest miejsce w pierwszej 8.

4 mecze, 3 zwycięstwa, 9 punktów, jak oceniacie początek bieżącego sezonu?

Porównujemy do poprzedniego oczywiście i start jest o wiele lepszy niż w poprzednim sezonie – różnica oczywiście jest taka, że mamy już 1 sezon doświadczenia więcej oraz mocniejszą kadrę. Początek sezonu oceniamy dobrze, niemniej jednak ocena przygotowań i pozostałych elementów przyjdzie już niedługo, grając z drużynami z TOP 3.

Jak na razie graliście tylko i wyłącznie przed własną publicznością, także dwa kolejne mecze zagracie u siebie – czym taka sytuacja jest podyktowana?

Zgadza się, graliśmy na razie tylko przed własną publicznością i jeszcze chwilę to tak zostanie – spowodowane jest prośbą 2 klubów czyli Legii w 2 kolejce oraz AZS Gdańska w 5 kolejce na przełożenie meczy do nas, z racji braku dostępności hali. W ten sposób pierwsze 6 kolejek zagramy u siebie

Co wiecie o ekipie AZS UG, jak zamierzacie zagrać z najbliższym rywalem?

AZS Gdańsk obok Legii jest najmocniejszym beniaminkiem- na pewno czeka nas trudny mecz ponieważ każdy walczy o swoje cele. Szykuje się dobre widowisko co na pewno ucieszy kibiców, których serdecznie zapraszamy do Hali w Komprachcicach.

5. kolejka STATSCORE Futsal Ekstraklasy: Dreman Opole Komprachcice – AZS UG Gdańsk

Niedziela, 10 październiak 2021, godzina 19:00, Komprachcice

Leave a Reply