CO NOWEGO?

Do czterech wyjazdów sztuka? UG jedzie po punkty do Polkowic

Blisko, coraz bliżej punktów zdobytych na wyjeździe byli ostatnio futsaliści AZS UG. Dlatego cel na spotkania z innym beniaminkiem STATSCORE Futsal Ekstraklasy, zajmującym ostatnie miejsce w tabeli rozgrywek Górnikiem Polkowice może być tylko jeden. Spotkanie na Dolnym Śląsku z pewnością do łatwych należeć jednak nie będzie – rywale także chcą się przełamać, a wydarzenia z ostatniej kolejki ligowej na pewno podniosły morale w drużynie Górników.

Ekipa z Polkowic to kolejna z drużyn, z którą w rozgrywkach ligowych AZS UG nie miał okazji rywalizować. Beniaminek nie najlepiej wszedł w sezon i na razie „płaci frycowe” w najwyższej klasie rozgrywkowej, ale wszyscy w obozie Akademików wiedzą, że czeka ich trudny, zacięty mecz. A jaka sytuacja panuje w ekipie rywali? O to spytaliśmy rzecznika prasowego klubu, Jana Pociechę.

Jak przebiegały przygotowania do sezonu i jak wygląda kadra pierwszego zespołu w porównaniu z poprzednim sezonem?

– Nasza drużyna do sezonu przygotowywała się od połowy wakacji. Przed jego rozpoczęciem rozegrano sparingi kontrolne mające na celu ocenę stanu przygotowań do rozgrywek ligowych.

Jakie cele ma drużyna Górnika na ten sezon?

– Jako beniaminka ekstraklasy naszym głównym celem jest utrzymanie się w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Początek sezonu nie jest najlepszy w wykonaniu Górnika, czym jest to spowodowane? To kwestia poziomu sportowego, czy doświadczenia na tym stopniu rozgrywek?

– To jest sport i zawsze pisze on swoje scenariusze. Na bieżąco analizujemy każdy rozegrany mecz i wyciągamy z niego wnioski. Drużyna ma potencjał sportowy i doświadczonych zawodników.

W ostatnim meczu Górnik potrafił odwrócić losy meczu, zdobył pierwsze punkty w tym sezonie. Czy przebieg tego meczu da drużynie dodatkowy impuls do walki w kolejnych spotkaniach? Czy morale w zespole się podniosły?

– Nasza drużyna mimo niepowodzeń na początku rozgrywek zmobilizowana jest do gry i ma wysokie morale do walki o ligowe punkty. To dopiero początek długiego sezonu, więc wszystko jeszcze może się zdarzyć.

Co wiecie o drużynie AZS UG? Czego można spodziewać się po niedzielnym spotkaniu?

– Z pewnością jak każdy zespół przygotowujący się do kolejnego meczu analizujemy potencjał sportowy naszego sportowego rywala. Natomiast, czego można się spodziewać po niedzielnym spotkaniu? Na pewno tego, że każda z ekip będzie chciała zdobyć komplet punktów.

6. kolejka STATSCORE Futsal Ekstraklasy: Górnik Polkowice – AZS UG Gdańsk

Niedziela, 17 października 2021, godzina 17:00, Polkowice

Leave a Reply