CO NOWEGO?

Przeskoczyć rywala w tabeli – AZS UG podejmie drużynę z Leszna

W 7 kolejce STATSCORE Futsal Ekstraklasy po serii spotkań wyjazdowych AZS UG powraca na swój parkiet. Rywalem będzie GI Malepszy Futsal Leszno, rewelacja poprzedniego sezonu zmagań w krajowej elicie. Bieżące rozgrywki nie są jednak na razie tak udane dla leszczyńskiej ekipy, zmierzą się więc ekipy, które w ligowej tabeli dzieli zaledwie jedno oczko. Jest więc szansa, żeby wyprzedzić wymagającego przeciwnika w klasyfikacji ogólnej SFE. Podczas spotkania odbędzie się także charytatywna zbiórka pieniędzy.

Więcej informacji o naszym najbliższym rywalu udzielił nam rzecznik prasowy drużyny GI Malepszy Futsal Leszno, Lesław Nowak.

Jak przebiegały przygotowania do sezonu, czy kadra pierwszego zespołu zmieniła się w porównaniu do poprzednich rozgrywek?

– Przygotowania indywidualne zawodnicy rozpoczęli na początku lipca, a do hali weszliśmy w sierpniu. Do składu dołączyli Dominik Solecki z Piasta Gliwice , Jakub Kąkol z Orła Jelcz-Laskowice oraz grający kilka lat w Polsce Brazylijczyk Douglas Neuztling Ferreira. Z drużyną trenuje też kilku młodych zawodników z naszego regionu, którzy sukcesywnie będą dołączali do kadry.

Poprzedni sezon drużyna zakończyła na wysokim miejscu w STATSCORE Futsal Ekstraklasie, jakie są cele drużyny na bieżące rozgrywki?

– Sezon 2020/2021 zakończyliśmy na piątym miejscu i patrząc na zmiany kadrowe w kolejnym sezonie chciałoby się czegoś więcej. Każda drużyna przystępując do rozgrywek chce zawsze coś poprawić . W kilku klubach pojawili się nowi zawodnicy z zagranicy. Takie transfery potrzebują czasu by wnieść nową jakość do drużyny. Z każdym kolejnym meczem i treningiem zawodnicy będą się coraz lepiej rozumieli na parkiecie, znali swoją grę. Liczymy na dołączenie do górnej części tabeli i dobre spotkania z najlepszymi drużynami.

Jak oceniacie początek sezonu w swoim wykonaniu? Czy 5 punktów po 6 kolejkach to satysfakcjonujący wynik?

– 5 punktów to niestety nie to czego się spodziewaliśmy. Sezon od pierwszego meczu nie ułożył się po naszej myśli, czego początkiem był zimny prysznic w Warszawie. Potem trzy trudne pojedynki z czołowymi drużynami z Pniew, Komprachcic i Gliwic i zdobyty w nich jeden punkt,  remis na własne życzenie w Polkowicach i dopiero pierwsze zwycięstwo w szóstej kolejce to trochę mało

W ostatniej kolejce w końcu się przełamaliście i sięgnęliście po komplet punktów, jak ważny to wynik z psychologicznego punktu widzenia? Czego brakowało w poprzednich spotkaniach?

– Pierwsze zwycięstwo na pewno motywuje do dalszej walki. Potrzebujemy jednak więcej czasu, by stworzyć kolektyw taki jak w poprzednim sezonie. W pierwszych meczach zabrakło pełnego zaangażowania na boisku. Sytuacja w tabeli zarówno w górnej i dolnej części zapowiada bardzo ciekawy sezon. Każdy może wygrać z każdym, a faworyci z pierwszej trójki poprzedniego sezonu już potracili punkty, nie grając jeszcze pomiędzy sobą.

Co wiecie o zespole AZS UG, z jakimi założeniami wybieracie się do Gdańska w najbliższą niedzielę?

– AZS UG jest beniaminkiem i na pewno w jakimś stopniu będziemy chcieli przeanalizować ich grę. Mają mieszankę zawodników bardzo doświadczonych na parkietach Futsal Ekstraklasy z młodymi bardzo uzdolnionymi. Skupiamy się przede wszystkim na aspektach naszej gry, która z meczu na mecz wygląda coraz lepiej ale wiele pracy przed nami.

7. kolejka STATSCORE Futsal Ekstraklasy: AZS UG Gdańsk – GI Malepszy Futsal Leszno

Niedziela, 24 października 2021, godzina 18:00, Hala AWFiS , ul. Górskiego 1

Podczas spotkania odbędzie się także zbiórka pieniędzy dla Seweryna Wrońskiego, kuzyna zawodnika AZS UG Szymona Wrońskiego. Seweryn jest piłkarzem gdańskiej Gedanii, a kilka tygodni temu, z nieznanych przyczyn, zatrzymało się jego serce, wskutek czego doszło do niedotlenienia mózgu i związanych z tym zmian w organizmie. Młody piłkarz potrzebuje środków na długą i kosztowną rehabilitację i właśnie na ten cel będą zbierane pieniądze podczas spotkania AZS UG z GI Malepszy Futsal Leszno. Wybierając się na mecz pamiętaj więc o puszce, do której będziemy zbierać środki, mające pomóc Sewerynowi. Z góry dziękujemy w imieniu naszym, Seweryna oraz jego kuzyna, Szymona Wrońskiego.

Leave a Reply