CO NOWEGO?

Lucas i Luan zrobili różnicę

Bez punktów do Gdańska z meczu z wicemistrzem Polski, Constractem Lubawa powracają futsaliści AZS UG. Akademicy ulegli faworytowi na jego parkiecie 0:6.

Trener AZS UG przygotował na ten mecz ryzykowny i zaskakujący plan taktyczny. To gospodarze byli zdecydowanym faworytem tego meczu, więc szkoleniowiec Akademików od samego początku spotkania stosował grę z wycofanym bramkarzem, żeby zniwelować przewagę w polu Constractu. Co więcej, na pozycji jednego  z rozgrywających obsadził…samego siebie, po raz pierwszy w tym sezonie wpisując się do meczowego protokołu także jako zawodnika.

Strategia gości dość długo przynosiła efekty. AZS UG miał przewagę w polu, długo utrzymywał się przy piłce i prowadził grę z daleka od swojej bramki. Dopiero w 10 minucie gry gospodarze zdołali znaleźć na to receptę i objęli prowadzenie. W podbramkowym tłoku przytomnie, przy krótkim słupku, piłkę do siatki skierował Lucas.

Następnie gospodarze wykorzystali ryzykowną taktykę gdańszczan. W 13, jak się okazało, pechowej dla AZS minucie, przechwyconą futsalówkę do opuszczonej przez golkipera bramki skierował Luan, podwyższając prowadzenie na 2:0. Mimo kilku kolejnych, dogodnych okazji miejscowych, wynik pierwszej połowy nie uległ już zmianie.

Obraz na początku drugiej połowy meczu wyglądał bardzo podobnie do tego, jaki oglądaliśmy przy bezbramkowym remisie. I podobnie jak w I połowie, znów zawodnikiem, który zrobił różnicę i zmienił rezultat był Lucas. Zawodnik Constractu dostrzegł lukę w ustawieniu obronnym gdańszczan i strzałem z dystansu umieścił piłkę w siatce. I podobnie jak w pierwszej połowie, także i teraz lubawianie poszli za ciosem za sprawą Luana, który przy linii bocznej zwodem uwolnił się od krycia, zszedł do osi boiska i strzałem przy słupku trafił na 4:0. Kilkadziesiąt sekund później hattricka skompletował Lucas, odbierając gdańszczanom wszelkie nadzieje na korzystny rezultat.

Dwie minuty przed końcem spotkania Karol Majchrzak niefortunnie próbował przerwać kontratak miejscowych, kierując futsalówkę do własnej bramki. Rozgrywający AZS UG ustalił tym samym wynik spotkania na 6:0 dla KS Constractu Lubawy.

Kolejne spotkanie Akademicy rozegrają już w najbliższy czwartek. 11 listopada, w Dzień Niepodległości AZS UG podejmie na własnym parkiecie Clearex Chorzów.

9.kolejka STATSCORE Futsal Ekstraklasy: KS Constract Lubawa – AZS UG Gdańsk 6:0 (2:0)