CO NOWEGO?

Powtórzyć wynik sprzed lat – AZS UG podejmuje Clearex Chorzów

Clearex Chorzów to kawał historii polskiego futsalu i druga drużyna tabeli wszechczasów krajowej elity. I chociaż po ostatnie mistrzostwo Polski ekipa z Chorzowa sięgnęła 15 lat temu, po latach słabszych występów udało jej się powrócić do ścisłej czołówki STATSCORE Futsal Ekstraklasy, a w sezonie 2018/2019 Clearex sięgnął po brąz. W bieżących rozgrywkach utytułowana ekipa gra w kratkę, ale Akademicy nie mają wyboru i na własnym parkiecie postarają się pokonać ekipę pięciokrotnych mistrzów Polski.

AZS UG w przeszłości potrafił wygrać z chorzowianami, a ponieważ na własnym parkiecie gdańszczanie są groźni dla każdego, spotkanie zapowiada się wyjątkowo ciekawe. O sytuację w czwartej drużynie poprzedniego sezonu krótko opowiedział nam jej trener, Andrzej Szłapa.

Poprzedni sezon Clearex skończył na 4 miejscu w tabeli – jak zmieniła się kadra zespołu w porównaniu z poprzednimi rozgrywkami?

– Odeszli Sebastian Leszczak, Adam Wędzony, Mikołaj Zastawnik, Daniel Krawczyk i bramkarz Miłosz Burza, przyszli Michał Dubiel z AZS US Katowice oraz Bartłomiej Sitko i Szymon Cichy, obaj z GKS Tychy. Do pierwszej drużyny dołączył też golkiper Oliwier Nadolski z naszej młodzieżówki.

Jakie są cele drużyny w bieżących rozgrywkach?

– Nie było przed sezonem określania celu. Marzyliśmy o walce o medale, ale wiedzieliśmy, że zespół jest w głębokiej przebudowie, zmienił się też nasz system gry. To wszystko wymaga czasu. Mamy się rozwijać i grać coraz lepiej

Jak oceniacie swoją postawę w dotychczasowych meczach? Można powiedzieć, że gracie w kratkę, o czym najlepiej świadczy Wasz bilans – po równo zwycięstw, remisów i porażek.

– Mam mieszane uczucia po dotychczas rozegranych kolejkach. Straciliśmy sporo punktów w meczach, w których ich stracić nie musieliśmy. Największa wpadka to spotkanie w Chojnicach. Z kilku spotkań jestem zadowolony. Wiadomo, że zespół stać na więcej, ale to otwarcie nie było wymarzone.

Czego spodziewacie się po meczu z AZS UG i jakie są nastroje w drużynie przed wyjazdem do Trójmiasta?

– Gospodarze, mając mocno podbramkową sytuację, zrobią wszystko, aby z nami wygrać. Czeka nas ciężki bój. Na pewno AZS UG ma w składzie kilku zawodników robiących różnicę i potencjał na zajęcie wyższego miejsca w tabeli, niż obecne.

Clearex to historia polskiego futsalu, jedna z pierwszych, wielkich sił Ekstraklasy. W Chorzowie wciąż jest moda na futsal? Jak wygląda teraźniejszość klubu?

– W Chorzowie była i jest moda na futsal, co widać podczas naszych meczów. Kibice fajnie nas dopingują w hali, za co im dziękujemy. Drużynie dobrze się gra przy takiej publiczności. Liczymy na jeszcze większą „modę”, jednak  muszą być wyniki i dobra gra, bo chorzowscy kibice potrafią ją docenić.

Mecz 10. Kolejki STATSCORE Futsal Ekstraklasy: AZS UG Gdańsk – Clearex Chorzów

Czwartek, 11 listopada 2021 roku, godzina 20:00, Hala AWFiS, ul. Górskiego 1.

Leave a Reply