CO NOWEGO?

Akademicy podejmą sensacyjnego zdobywcę Pucharu Polski

Red Dragons Pniewy od 8 lat sukcesywnie i systematycznie budują swoją pozycję w krajowym futsalu. Zespół do solidności i pozycji oscylujących w środku tabeli STATSCORE Futsal Ekstraklasy od czasu do czasu potrafi dorzucić coś ekstra, jak na przykład sensacyjnie zdobyty w poprzednim sezonie Halowy Puchar Polski. Drużyna z wielkopolski, jeśli przeanalizować historię konfrontacji, nie należy do najłatwiejszych rywali dla AZS UG, dlatego w niedzielnym spotkaniu Akademicy powalczą zarówno o pierwsze zwycięstwo nad Czerwonymi Smokami, jak i przełamanie w SFE.

Na nasz zwyczajowy zestaw pytań dotyczących klubu odpowiedział nam kapitan drużyny Red Dragons – Adrian Skrzypek.

Jak prezentuje się kadra drużyny w porównaniu z poprzednimi rozgrywkami?

– Kadra jest dość podobna poziomem do tej z zeszłego sezonu, więc na pewno nie straciliśmy na wartości, a jeśli wziąć pod uwagę, że wszyscy jesteśmy doświadczeni o kolejny sezon więcej to można powiedzieć, że jesteśmy jako drużyna mocniejsi niż przed rokiem.

Jakie cele postawił sobie klub przed obecnymi rozgrywkami?

– Cel na ten sezon to walka o obronę Pucharu Polski, a także solidne, jak najwyższe miejsce w lidze. Wiemy, że zdobycie medalu nie będzie raczej możliwe , więc realnie patrząc walczymy o miejsca 4-6 na koniec sezonu.

16 punktów po 11 kolejkach, 7 miejsce w tabeli – jak oceniacie swoje dotychczasowe występy w bieżącym sezonie?

– Ocenę początku sezonu musielibyśmy podzielić na dwie części. Pierwsza, bardzo zła, w której w początkowych pięciu spotkaniach zdobyliśmy 1 punkt, a także druga, jak najbardziej pozytywna, czyli pięć zwycięstw w ostatnich sześciu spotkaniach. Wszystko wskazuje na to, że najgorsze już za nami.

Jak wspominacie mecze z AZS UG? Drużyny nie raz mierzyły się w Futsal Ekstraklasie?

– Patrząc na rezultaty bezpośrednich spotkań to musimy przyznać, że drużyna z Gdańska jest dla nas przeciwnikiem wymarzonym. Nigdy jeszcze w tych pojedynkach nie przegraliśmy, więc oczywiście mamy nadzieje, że i tym razem z tego trudnego terenu wywieziemy zwycięstwo.

Co wiecie o dzisiejszej drużynie AZS UG? Czego spodziewacie się po niedzielnym spotkaniu?

– Wiemy, że skład Waszej drużyny jest podobny do tego z ostatniego okresu Waszej gry w Ekstraklasie, więc na pewno atutem zespołu jest doświadczenie. Spodziewamy się trudnego meczu, w którym będziemy musieli prowadzić grę i narzucić swoje warunki, ale jesteśmy do tego dobrze przygotowani.

12. kolejka STATSCORE Futsal Ekstraklasy: AZS UG Gdańsk – Red Dragons Pniewy

Niedziela, 21 listopada 2021, godzina 16:00, Hala AWFiS, ul. Górskiego 1

Leave a Reply