Mecz w Toruniu, jak cała runda – zabrakło bardzo niewiele

Po meczu kończącym rundę jesienną STATSCORE Futsal Ekstraklasy futsaliści AZS UG schodzili z parkietu z podniesionym czołem, chociaż, jak wiele razy wcześniej, z poczuciem niedosytu. W pewnym sensie wyjazdowe spotkanie z FC Reiter Toruń przypominało całą minioną rundę – były fragmenty bardzo dobrej gry, nie zabrakło walki i determinacji, ale w ostatecznym rozrachunku o wyniku zadecydowały detale, a do radości z punktów zabrakło niewiele. Akademicy ulegli rywalowi na wyjeździe 2:3.

Gospodarze już w 3 minucie gry potwierdzili, że w ostatnim czasie znajdują się w świetnej formie. Po rzucie rożnym z pierwszej piłki uderzył Patryk Szczepaniak, czym zaskoczył Kacpra Zelmę. Torunianie od samego początku mieli optyczną przewagę, znacznie częściej byli w posiadaniu piłki, a akcje ofensywne co rusz kończyli strzałami. Nie przekładało się to jednak na kolejne trafienia, a z czasem coraz odważniej zaczęli poczynać sobie Akademicy. Im bliżej końcówki pierwszej połowy, tym więcej strzałów gdańszczan i interwencji bramkarza gospodarzy. W konsekwencji w 18 minucie spotkania do wyrównania, także po stałym fragmencie gry, doprowadził Jakub Domżalski, strzelając swojego siódmego gola w tej rundzie.

Niestety, radość futsalistów AZS UG nie trwała długo, ponieważ zaledwie 17 sekund później na ponowne prowadzenie wyprowadził FC Toruń Michał Wojciechowski. Tym samym ustalił wynik pierwszej połowy na 2:1.

Po zmianie stron gra była bardzo wyrównana. Na kwadrans przed końcem spotkania przewagę miejscowych do dwóch trafień powiększył Marcin Mrówczyński, który skierował piłkę do siatki po akcji, w której niebezpieczeństwo już wydawało się zażegnane po interwencjach Akademików.

Nadzieję w szeregi gdańszczan przywrócił gol Kewina Sidora po połowie godziny gry. Futsaliści AZS UG do samego końca ambitnie walczyli o remis, a 3 minuty przed końcem postawili wszystko na jedną kartę, wycofując bramkarza. Niestety, mimo wielu oddanych strzałów nie zdołali już zmienić rezultatu i to gospodarze po ostatnim gwizdku sędziego cieszyli się ze zwycięstwa 3:2. Akademikom, po raz kolejny już w tym sezonie, zabrakło niewiele żeby cieszyć się z punktów, mimo pozytywnego wrażenia, pozostawionego po sobie na parkiecie.

15. kolejka STATSCORE Futsal Ekstraklasy: FC Reiter Toruń – AZS UG Gdańsk 3:2 (2:1)