CO NOWEGO?

Do utrzymania brakuje…jednej bramki

Być może tytuł podsumowania występów futsalistów AZS UG w rundzie jesiennej STATSCORE Futsal Ekstraklasy brzmi trochę zbyt optymistycznie, ale…nie jest tak naprawdę pozbawiony sensu. Jedna bramka to w futsalu niewiele, niemniej – utrata bądź zdobycie gola potrafi nieraz totalnie odwrócić losy rywalizacji i zmienić końcowy wynik spotkania. A właśnie jednej bramki zabrakło Akademikom, żeby mieć w tabeli aż 9 punktów więcej! Sęk w tym, że tej jednej bramki zabrakło w…6 różnych spotkaniach.

Kadra AZS UG składa się z zawodników doświadczonych, którzy mieli już okazję grać w STATSCORE Futsal Ekstraklasie, ale także takich, dla których minione miesiące były debiutem na tak wysokim poziomie rozgrywek. Wielokrotnie Akademikom przyszło płacić przysłowiowe „frycowe”, a błędy, popełniane na różnym etapie poszczególnych meczów, w konsekwencji okazywały się bardzo kosztowne.

AZS UG trzykrotnie remisowali swoje mecze, a trzy razy do podziału punktów zabrakło jednej bramki. Łatwo policzyć, że w sześciu przypadkach zabrakło zaledwie jednego trafienia, żeby uzyskać lepszy rezultat. A to, biorąc pod uwagę, że niektórzy z gdańskich futsalistów dopiero uczą się ekstraklasowego grania i wciąż robią postępy, daje podstawy do optymizmu przed rundą rewanżową.

Jeden, brzemienny w skutkach błąd mniej, jedna zdobyta więcej bramka, dająca remis bądź zwycięstwo. Ciężką pracą na treningach z pewnością można poprawić grę drużyny na tyle, żeby wyniki w rundzie rewanżowej były lepsze. Nie ulega wątpliwości, że w tej ekipie tkwią duże rezerwy i zespół nie tylko może, ale i powinien grać wiosną lepiej. Nie mamy wątpliwości, że tak właśnie będzie.

Runda jesienna STATSCORE Futsal Ekstraklasy:

AZS UG Gdańsk: 1 zwycięstwo, 3 remisy, 11 porażek, bramki: 35:76

Najlepsi strzelcy:

Kewin Sidor – 8

Jakub Domżalski – 7

Piotr Wardowski – 5

Mikołaj Kreft – 4

Mateusz Wesserling – 3

Leave a Reply