CO NOWEGO?

Walka na mistrzowskim terenie – Akademicy podejmą Rekord Bielsko-Biała

Już w ten weekend zawodnicy AZS-u UG odwiedzą Bielsko-Białą, by tam powalczyć z mistrzami kraju. Przed naszymi futsalistami wielkie wyzwanie, jednak z Rekordem da się wygrać, a przynajmniej powalczyć. Przekonać się o tym można było szczególnie w marcu.

Rekord Bielsko-Biała to marka, której nikomu nie trzeba przedstawiać. Halowa drużyna w rozgrywkach ogólnopolskich funkcjonuje od 1994 roku. Od 14 lat nieprzerwanie na ekstraklasowych parkietach, sześciokrotny mistrz Polski, trzykrotny zdobywca pucharu, który sięgał też czterokrotnie po superpuchar. Niewątpliwie największym sukcesem bielszczan jest występowanie w UEFA Futsal Champions League – w 2018 awansowali nawet do Elite Round, co oznacza wstąpienie do grona 16 najlepszych drużyn w Europie.

W obecnym sezonie Rekordziści zajmują 2. miejsce w tabeli z 55 pkt, co daje 2 pkt straty do będącego na czele Piasta Gliwice. AZS UG ma bogatą historię spotkań z Rekordem. Ostatni raz udało nam się wygrać w 2015 roku, w ramach 16. kolejki sezonu 2014/15 Akademicy górowali na własnym terenie 4:2, potem było już tylko gorzej. Do tego stopnia, że 3 ostatnie mecze z AZS-em Rekordziści kończyli z dwucyfrowym wynikiem bramkowym. Poprzedni pojedynek odbył się w Gdańsku, we wrześniu gdańszczanie ulegli 3:10.

Zdobycie punktów z Rekordem to ogromne wyzwanie tym bardziej, gdy mecz odbywa się w Cygańskim Lesie. Jednak bielszczanie zaliczyli w marcu już kilka „potknięć”. Podopieczni trenera Garcii przegrali już z jednym beniaminkiem – w 20. kolejce  ulegli Legii Warszawa 1:2. Następna kolejka oznaczała następną porażkę, tym razem z Dremanem i to w Bielsku-Białej! Od tego czasu drużyna z południa w lidze wygrała 2 razy, jednak wcale nie bez kłopotów. Najpierw wygrana 4:2 z AZS-em UW Darkomp Wilanów po zaciętym meczu, a potem zwycięstwo 7:4 w Polkowicach z Górnikiem, który traci najwięcej bramek w lidze (136). 30.03 Rekordziści wygrali pierwszy mecz półfinału Pucharu Polski z Gredarem 5:3.

Drużynę pod wodzą Wojciecha Pawickiego czeka nie lada wyzwanie. Naszych największych szans należy szukać w zaskoczeniu rywala – bielszczanie na własnym parkiecie czują się mocni i mogą zlekceważyć Akademików. Jak potoczy się niedzielne spotkanie? Przekonamy się już niebawem!

Początek meczu Rekord Bielsko-Biała – AZS UG w niedzielę 03.04.2022 r. o 18:00. Transmisja w WP Pilot.

Leave a Reply