CO NOWEGO?

O przedłużenie nadziei – Akademicy zagrają w Chorzowie z Clearexem

Dopóki piłka w grze…Futsaliści AZS UG wciąż jeszcze mają matematyczne szanse na utrzymanie się w STATSCORE Futsal Ekstraklasie. Do „zgarnięcia” w ostatnich 6 kolejkach jest jeszcze 18 oczek, a do znajdujących się na bezpiecznej pozycji w tabeli Red Devils Akademicy tracą 17 oczek…Spotkanie w Chorzowie będzie dla podopiecznych Wojciecha Pawickiego szansą na przedłużenie marzeń o sportowym cudzie, jakim byłoby zachowanie ekstraklasowego statusu.

W 25. kolejce AZS UG zmierzy się w Chorzowie z Clearexem – jedną z najbardziej utytułowanych drużyn w historii rodzimego futsalu. Gospodarze sobotniego meczu sami nie notują najlepszego sezonu, przed rozpoczęciem rozgrywek po cichu w klubie mówiło się nawet o podium, tym czasem drużyna zajmuje 11 miejsce w klasyfikacji i nie jest jeszcze pewna utrzymania. O nadchodzący mecz oraz cały dotychczasowy sezon spytaliśmy trenera Clearexu, Andrzeja Szłapę.

Clearex jest chyba najbardziej nierówno grającą ekipą w Ekstraklasie na wiosnę, skąd taki rozstrzał, jeśli chodzi o wyniki chorzowian?

– Nie zawsze byliśmy w pełnym składzie z powodu kartek i problemów zdrowotnych.

Przed sezonem liczyliście nawet na medale, tym czasem na 6 kolejek przed końcem sezonu bliżej Wam do strefy spadkowej, czy to niebezpieczeństwo wydaje się w klubie realne?

– To jest sport, różne rzeczy mogą się zdarzyć. My robimy wszystko, by się nie znaleźć w strefie spadkowej.

W najbliższej kolejce podejmiecie AZS UG, ekipę, która ma już tylko matematyczne szanse na utrzymanie – czy to dla Was dobra, czy niekomfortowa sytuacja, że Akademicy nie mają nic do stracenia?

– Rywal nie ma presji, może zgrać na luzie, co może pomóc, ale z drugiej strony – motywacja może być słabsza. My podejdziemy do tego spotkania jak do każdego innego. Nastawiamy się na grę z najlepszym zespołem AZS UG jaki może być.

W rundzie jesiennej w Gdańsku Clearex wygrał 5:2,  hattricka ustrzelił Przemysław Dewucki. Nie był to jednak dla Clearexu łatwy mecz, jakie wnioski z niego wyciągnęliście?

– Mecz mógł się różnie ułożyć. Łatwo nie było, wynik na pewno nie spowoduje, że podejdziemy do meczu rozluźnieni. Wiemy, że AZS ma dużo doświadczonych zawodników w składzie i stać ich na wiele.

Dla Clearexu mecz z AZS UG jest bardzo ważny, ewentualne zwycięstwo da dużo spokoju na finiszu ligi – jakiego spotkania możemy się spodziewać z obu stron?

– Z naszej strony liczę na mecz z dużym zaangażowaniem, walką. Mam nadzieję, że będziemy na boisku zdyscyplinowani taktycznie i mentalnie.

25. kolejka STATSCORE Futsal Ekstraklasy: Clearex Chorzów – AZS UG Gdańsk

Sobota, 23 kwietnia 2022, godzina 18:00, Chorzów

Leave a Reply