CO NOWEGO?

Mecz w Chorzowie przekreślił szanse AZS UG na pozostanie w SFE

AZS UG Gdańsk do rozgrywek STATSCORE Futsal Ekstraklasy przystępował z pozycji beniaminka i „underdoga”, ale chyba nikt w klubie nie zakładał, że szanse na pozostanie w krajowej elicie skończą się już na 5 kolejek przed końcem rozgrywek. Przegrana w Chorzowie 1:6 oznacza, że w przyszłym sezonie Akademicy znów wystąpią w rozgrywkach I ligi.

W Chorzowie od początku było widać przewagę gospodarzy. Clearex szybko wyszedł na prowadzenie. Już po niespełna 90 sekundach gry pod bramką Kacpra Zelmy najprzytomniej zachował się Szymon Łuszczek, który z bliskiej odległości, sytuacyjnym strzałem trafił do siatki. W 8 minucie gry było 2:0. Krzysztof Salisz kapitalnym podaniem znalazł w polu karnym Szymona Cichego, który precyzyjnym strzałem posłał piłkę do bramki obok interweniującego golkipera gdańszczan. Następnie na listę strzelców wpisał się Przemysław Dewucki, który na raty zdołał pokonać Zelmę w sytuacji sam na sam.

18 sekund później Akademicy zmniejszyli straty za sprawą Wojciecha Pawickiego. Grający trener AZS UG w sytuacji jeden na jeden z bramkarzem posłał piłkę lobem do bramki Clearexu. Wynik pierwszej połowy po kwadransie gry ustalił Mykyta Mozheiko, który delikatnym „dziubnięciem” piłki uprzedził interweniujących graczy gości i strzelił gola na 4:1. Więcej bramek przed przerwą już nie pało.

Po zmianie stron miejscowi dość szybko podwyższyli prowadzenie. Sytuacji sam na sam z Kacprem Sasiakiem, który w drugiej połowie pojawił się między słupkami bramki gdańszczan, nie zmarnował Maciej Mizgalski. Po połowie godziny gry swoją dobrą postawę w tym spotkaniu bramką udokumentował Krzysztof Salisz, który wolejem wykończył szybką wymianę podań z pierwszej piłki chorzowian.

W samej końcówce Akademicy próbowali jeszcze zmniejszyć straty grając z wycofanym bramkarzem, ale nie znalazło to żadnego przełożenia na rezultat końcowy. Porażka 1:6 oznacz dla AZS UG spadek z STATSCORE Futsal Ekstraklasy na 5 kolejek przed końcem sezonu.

25. kolejka STATSCORE Futsal Ekstraklasy: Clearex Chorzów – AZS UG Gdańsk 6:1 (4:1)

1:0 Szymon Łuszczek 1:23

2:0 Szymon Cichy 7:35

3:0 Przemysław Dewucki 11:10

3:1 Wojciech Pawicki 11:28

4:1 Mykyta Mozheiko 14:10

5:1 Maciej Mizgalski 22:23

6:1 Krzysztof Salisz 30:19