CO NOWEGO?

Akademicy chcą zostawić po sobie dobre wrażenie w STATSCORE Futsal Ekstraklasie

Meczem z FC Toruń futsaliści AZS UG zakończą sezon STATSCORE Futsal Ekstraklasy. Niestety, nie udało się zachować ligowego bytu, co oznacza, że od jesieni Akademicy znów będą walczyli o awans do krajowej elity na 1-ligowych parkietach. Ostatnie spotkanie nie jest jednak pozbawione stawki: uniwersytecka drużyna nie tylko chce w dobrym stylu pożegnać się ze SFE, ale ma również szansę awansować o jedno miejsce w ligowej tabeli.

A ponieważ rywale również mają nadzieję na zakończenie rozgrywek o jedną lokatę wyżej, mecz ostatniej kolejki powinien być interesujący i zacięty. Tym bardziej, że w przypadku drużyny z Torunia, w skali całej STATSCORE Futsal Ekstraklasy, możemy mówić o rywalu „zza miedzy”.

O nastrojach w obozie rywali opowiedział nam dyrektor FC Toruń, Przemek Lipka.

Zakończycie sezon na 6, albo na 5 miejscu w tabeli – jak w klubie przyjmujecie ten wynik?

– Miejsce w tabeli pozostawia pewien niedosyt, gdyż w „głupi” sposób zgubiliśmy kilka punktów z teoretycznie słabszymi drużynami, ale taki jest sport 🙂 Całkiem serio – kilka rzeczy nie ułożyło się po naszej myśli i stąd taki rezultat. Warto jednak zaznaczyć, że licząc „budżetowo” jesteśmy ponad stan.

Jak w przekroju całego sezonu oceniacie swoją grę? Jak na drużynę z górnej połówki tabeli, macie nietypowy, bo ujemny bilans bramkowy – czy to defensywa była Waszą bolączką?

– Nasz bilans bramkowy oscyluje wokół zera, więc specjalnej tragedii bym z tego nie robił. Niemniej, 2-3 mecze w tym sezonie zakończyliśmy ze zbyt dużym bagażem w siatce. Ofensywnie (w porównaniu z minionym sezonem) jesteśmy na plus a trzeba pamiętać, że ponownie musieliśmy sobie radzić przez pewien czas bez „Mikiego”, który był naszą niezaprzeczalną siłą z przodu.

W Toruniu w ostatnim meczu rundy jesiennej wygraliście po emocjonującym spotkaniu 3:2, jakie wnioski można wyciągnąć z tamtego spotkania?

– AZS UG to drużyna grająca bez kompleksów i bez przesadnego respektu dla rywali. Potrafi skrzętnie wykorzystać chwile dekoncentracji rywala. Jeżeli uda nam się wypracować dwu- trzybramkową przewagę, gra powinna być łatwiejsza. Czas pokaże.

Obie drużyny mają jeszcze szansę awansować o jedną lokatę w tabeli – czy to może wpłynąć na obraz meczu? Jakiego spotkania się spodziewacie?

– Osiągnięcie 5 miejsca będzie – mimo wszystko – niezłym rezultatem dla FC Reiter Toruń. Dla AZS UG wyjście z pozycji „czerwonej latarni” – mimo spadku z SFE – będzie niejako na osłodę. Obie drużyny podejdą zmobilizowane i liczę na to, że wspólnie stworzymy ciekawe widowisko.

Które drużyny najbardziej, pozytywnie i negatywnie, zaskoczyły w kończącym się sezonie Ekstraklasy?

– Pozytywy: Piast Gliwice, Dreman Komprachcice oraz beniaminek – Legia Warszawa. In minus, ale to oczywiście moje subiektywne zdanie, Team Lębork i Clearex Chorzów.

UWAGA: MECZ ODBĘDZIE SIĘ W HALI PRZY ULICY SMOLEŃSKIEJ 5/7.

30. kolejka STATSCORE Futsal Ekstraklasy: AZS UG Gdańsk – FC Toruń

Sobota, 28 maja 2022, godzina 18:00, Hala na Oruni, ul. Smoleńska 5/7

Leave a Reply