CO NOWEGO?

„Przede wszystkim podnieść poziom gry” – AZS UG przygotowuje się do rozgrywek I ligi

– Dawno nie przystępowaliśmy do rozgrywek, w których tak trudno było oszacować siłę poszczególnych drużyn – mówi trener AZS UG Gdańsk Wojciech Pawicki. Akademicy przygotowania do nowego sezonu rozpoczęli na początku sierpnia. Pierwsza kolejka rozgrywek grupy północnej I ligi futsalu zaplanowana jest na ostatni weekend września, gdy AZS UG zmierzy się z beniaminkiem ze Świecia.

– Jeśli chodzi o kadrę naszego zespołu, to nie zmieniła się ona znacząco w porównaniu z poprzednim sezonem. Większość zawodników postanowiło z nami pozostać, trzech odeszło z klubu, a z jednego sam zrezygnowałem. Póki co uzupełniliśmy kadrę bramkarzem z Ukrainy oraz Michałem Dąbrowskim, który wraca do klubu po przerwie. Skończyły się także dwa wypożyczenia, przy czym nie można wykluczyć, że ci gracze nie udadzą się na ponowne wypożyczenie. Kadrę w razie potrzeby uzupełnią młodsi zawodnicy, więcej szans powinni też dostać gracze, którzy mieli okazję grać w większym wymiarze czasu już pod koniec poprzedniego sezonu. Czy wykorzystają te szanse, to zależy już przede wszystkim od nich samych – podsumowuje zmiany w kadrze pierwszej drużyny Wojciech Pawicki.

Przyszli: Vladyslav Masalov, Michał Dąbrowski

Odeszli: Dominik Depta, Kacper Zelma, Karol Kaczmarek, Jakub Grzywacz

Do zmagań w grupie północnej I ligi przystąpi 12 zespołów i doprawdy ciężko typować, które drużyny powalczą o awans, a którym grozi spadek.

– Sądzę, że tak naprawdę pierwsze kolejki pokażą kto jest mocny, ale wydaje mi się, że to będzie taka liga, gdzie co tydzień będą padały nieoczywiste wyniki. Mocny może być beniaminek ze Świecia, gdzie trenerem został Marcin Mikołajewicz. Drużyna z Gniezna wzmocniła się kosztem ekipy z Piły, wciąż silny powinien pozostać spadkowicz z Lęborka, groźny będzie We-Met. Znakami zapytania są zespoły z Mosiny i Białegostoku. My z pewnością powalczymy o jak najwyższą lokatę. Naszym głównym celem jest podniesienie jakości gry, chcielibyśmy wypracować taki styl, żeby dominować rywali na parkiecie. Jeśli będzie szansa na awans, to z pewnością postaramy się ją wykorzystać, ale na pewno nie za wszelką cenę. Do tej kwestii podchodzimy z dużym spokojem, bez żadnego ciśnienia – podkreśla szkoleniowiec AZS UG.

Nadchodzący sezon rozpoczyna się wyjątkowo późno, pierwsze mecze odbędą się dopiero pod koniec września, co na pewno wpłynęło w znaczący sposób na plan przygotowań.

– Rozpoczęliśmy te przygotowania dość spokojnie, ponieważ mamy wyjątkowo dużo czasu, nie przypominam sobie, żebyśmy rozgrywki rozpoczynali tak późno. Mamy już zaplanowane sparingi z We-Metem i TAF Toruń, ale na pewno tych gier kontrolnych będziemy mieli więcej. Będziemy próbować różnych wariantów gry, bo teraz jest czas na eksperymenty – podsumowuje plany na okres przygotowawczy trener Pawicki.

Mecze AZS UG w rundzie jesiennej sezonu 2022/23 w I lidze (grupa północna)

Kolejka 1 – 24-25 września: Futsal Świecie – AZS UG Gdańsk Kolejka

Kolejka 2 – 1-2 października: AZS UG Gdańsk – Orlik Mosina Kolejka

Kolejka 3 – 8-9 października: Futbalo Białystok – AZS UG Gdańsk

Kolejka 4 – 15-16 października: AZS UG Gdańsk – Helios Białystok Kolejka

Kolejka 5 – 22-23 października: KS Gniezno – AZS UG Gdańsk Kolejka

Kolejka 6 – 29-30 października: We-Met Futsal Club Kamienica Królewska – AZS UG Gdańsk

Kolejka 7 – 5-6 listopada: AZS UG Gdańsk – TAF Toruń

Kolejka 8 – 12-13 listopada: BestDrive Piła – AZS UG Gdańsk

Kolejka 9 – 19-20 listopada: AZS UG Gdańsk – LZS Bojano

Kolejka 10 – 26-27 listopada: LSSS Lębork – AZS UG Gdańsk

Kolejka 11 – 3-4 grudnia: AZS UG Gdańsk – Futsal Szczecin

Leave a Reply