CO NOWEGO?

Akademicy zagrają o wyjazdowy komplet punktów z Futbalo w Białymstoku

Po efektownym zwycięstwie przed własną publicznością futsalistów AZS UG czeka kolejny mecz wyjazdowy. I to taki z cyklu tych najdalszych w tym sezonie, ponieważ w sobotę Akademicy zmierzą się w Białymstoku z tamtejszym Futbalo. Z niełatwego terenu gdańszczanie spróbują przywieźć kolejny komplet punktów.

Po dwóch kolejkach nasi rywale mają na koncie o jedno oczko mniej niż AZS UG, a pierwszy mecz przed własną publicznością wygrali, podobnie jak Akademicy. Sylwetkę Futbalo Białystok, gospodarzy sobotniego spotkania bardzo obszernie przybliżył nam trener tego zespołu, Jakub Budźko. Zapraszamy!

Macie za sobą dwa spotkania w tym sezonu: wygrane na własnym parkiecie derby oraz nieznacznie przegrany mecz wyjazdowy, jakie wnioski można wyciągnąć z tych meczów?

– Ciężko o odpowiednie wnioski po rozegraniu tylko dwóch spotkań. Potrzeba czasu, weryfikacji i kolejnych ligowych emocji, aby szerzej zastanowić się nad osiąganymi wynikami. Na ten moment mogę powiedzieć, że do każdego meczu trzeba podejść w pełni skoncentrowanym z odpowiednim nastawieniem mentalnym, które pozwoli walczyć w każdym meczu o zdobycz punktową. Podejrzewam, że w tym sezonie „łatwych” spotkań będzie niewiele, liga będzie ciekawa, a jej poziom będzie wyższy, niż rok temu.

Jakie zmiany nastały w kadrze drużyny w porównaniu do poprzedniego sezonu?

– Jeśli chodzi o zmiany kadrowe nie było ich zbyt wiele. Zespół opuścił Kevin Kiersnowski, Czarek Łuczak nie wznowił jeszcze treningów, a Jacek Stefanowicz próbuje swoich siły w ekstraklasowym MOKSie, któremu dopinguje oraz trzymam kciuki za dobre występy naszego kolegi. Z tego samego klubu naszą drużynę wzmocnił Michał Osypiuk, który pokazuje już na początku sezonu, że będzie ważnym punktem Futbalo. Dodatkowo również z MOKSu wrócił Hubert Zalewski, zawodnik z dużym potencjałem, wierzę, że nam pomoże. Po półrocznej przerwie i kontuzji do zdrowia wraca również Bartek Borowik, potrzebuje jeszcze czasu, aby wejść na swój optymalny poziom, ale z upływem kolejnym minut wygląda co raz lepiej. Doszedł do nas również z boisk trawiastych Krystian Maciejuk, zawodnik z rocznika 2002 o dużym potencjale, który powinien być wzmocnieniem. Mimo niewielu zmian, nasz zespół powinien być mocniejszy, niż rok temu, ale wszystko zweryfikuje liga.

Jaki jest cel stawiany przed drużyną na ten sezon?

– Ciężko stawiać sobie cele przed sezonem, ale na pewno Prezes Tomek Koniczek ma marzenie, aby do końca sezonu liczyć się w grze o najwyższe cele. Chciałbym w każdym meczu grać o trzy punkty, a po kilku ligowych kolejkach tabela pokaże na co nas stać.

Co wiecie o ekipie AZS UG i jak zamierzacie zagrać z gdańszczanami? Czy wynik drugiej kolejki w wykonaniu Akademików zrobił na Was wrażenie?

– Zespół AZS UG to znana i szanowana marka w Polskim Futsalu. Przeanalizujemy działania Waszej drużyny w pierwszych spotkaniach i przygotujemy się do meczu najlepiej jak potrafimy. Zamierzamy zagrać najlepszy futsal na jaki nas aktualnie stać, a na ile pozwolą nam rywale okaże się w sobotni wieczór w Białymstoku. Bardziej zaskakujący jest remis w pierwszej kolejce, niż wysoka wygrana z Mosina, która przed sezonem miała swoje problemy. Jednak 10:0 pokazuje, że AZS UG może być mocnym zespołem, więc spotkanie będzie małym testem naszych możliwości.

Które drużyny powinny powalczyć w tym sezonie o awans, a komu może być ciężko o utrzymanie w I lidze?

– Walka o awans do FE może być niezwykle zacięta. W roli faworytów zawsze wymienia się spadkowiczów, czyli Wasz Zespół oraz Team Lębork. We-Met po dobrym poprzednim sezonie oraz wzmocnieniach pokazuje, że też powinien się liczyć w walce o najwyższe cele. Mamy również ciekawy zespół w Bojano, czyli kolejny klub z tego samego regionu. Kolejne tygodnie pokażą na co będzie stać beniaminka z Świecia, Gniezno oraz Futsal Szczecin. Teoretycznie swoje problemy mogą mieć zespoły TAFu, Mosiny i Piły. Terminarz nie rozpieszcza naszych kolegów z Bonito, a zderzenie z ligowymi realiami może okazać się bolesne. Jednak wierzę, że przetrwają gorszy okres i utrzymają się w lidze. I PLF w tym sezonie zapowiada się bardzo emocjonująco, a moje przemyślenia mogą okazać się błędne. Jeszcze parę ligowych kolejek, a sytuacja będzie klarowniejsza. Wierzę, że nasz zespół będzie wtedy bliżej czołowych lokat.

3. kolejka I ligi futsalu, grupa północna: Futbalo Białystok – AZS UG Gdańsk

Sobota, 8 października 2022, godzina 19:00, Białystok.

Leave a Reply