CO NOWEGO?

Kosztowny brak skuteczności Akademików w Białymstoku

Porażka 1:4 w Futbalo Białystok powinna podziałać niczym kubeł zimnej wody na głowy Akademików z Gdańska. Po efektownym zwycięstwie przed tygodniem, w wyjazdowym spotkaniu z podopiecznym Wojciecha Pawickiego przyszło zaznać goryczy porażki. Honorowe trafienie dla AZS UG zaliczył Karol Majchrzak.

Początek spotkania był nieco chaotyczny w wykonaniu obu ekip, a ponieważ obie drużyny nastawiły się głównie na zabezpieczeniu dostępu do własnej bramki, gole długo nie padały. Z czasem coraz większą przewagę zyskiwali gospodarze, a do kolejnych interwencji zmuszony był Kacper Sasiak. Z kolei po drugiej stronie parkietu szczęścia zabrakło szczególnie kapitanowi Akademików, Mikołajowi Kreftowi. Jego próba przelobowania bramkarza Futbalo zakończyła się strzałem w poprzeczkę.

Po niespełna kwadransie gry miejscowi otworzyli rezultat. Z pomocą przyszedł stały fragment gry – piłkę po rzucie wolnym otrzymał Tomasz Koniczek i precyzyjnym strzałem obok słupka zdobył pierwszą bramkę tego wieczoru.

Gdy wydawało się, że zespoły zejdą na przerwę przy minimalnym prowadzeniu Futbalo, w samej końcówce na potężne uderzenie z dystansu zdecydował się Bartosz Borowik. Piłka znalazła drogę do siatki obok interweniującego Kacpra Sasiaka, a dwie sekundy później arbiter zakończył pierwszą połowę spotkania.

Po zmianie stron Akademicy podeszli wyżej pressingiem i odważniej zaatakowali białostoczan, ale piłka konsekwentnie nie wpadała do siatki. Za to kolejne trafienie zanotowali gospodarze. Po przechwycie w środku pola piłka trafiła do Bartosza Borowika, który strzelił swojego drugiego gola w tym meczu.

Bramki dla Akademików natomiast wciąż nie padały, mimo rosnącej przewagi gdańskiego zespołu, a z czasem – także po wycofania bramkarza. Wykorzystali to natomiast futsaliści Futbalo, którzy wyprowadzili szybki kontratak, a piłkę do pustej bramki posłał Jakub Konon.

Akademików tego dnia było stać jedynie na trafienie honorowe autorstwa Karola Majchrzaka. Pełniący funkcję lotnego bramkarza rozgrywający trafił w samo okienko bramki Norberta Jędruczka. Kilkadziesiąt sekund później arbiter zakończył to spotkanie.

Akademicy mają teraz tydzień, żeby wyciągnąć wnioski z tego meczu i…jak najszybciej o nim zapomnieć. W niedzielę, 16 października AZS UG podejmie kolejną drużynę z Białegostoku.

3 kolejka I ligi futsalu, grupa północna: Futbalo Białystok – AZS UG Gdańsk 4:1 (2:0)

1:0 Tomasz Koniczek 14’

2:0 Bartosz Borowik 20’

3:0 Bartosz Borowik 25’

4:0 Jakub Konon 38’

4:1 Karol Majchrzak 39’

Leave a Reply