CO NOWEGO?

Zbudować twierdzę – z Bonito Heliosem o drugie domowe zwycięstwo w sezonie

Powiedzieć, że AZS UG gra w tym sezonie w kratkę, to jak nic nie powiedzieć. Akademicy jak na razie zanotowali remis, zwycięstwo i porażkę, a zdecydowanie najlepiej zaprezentowali się dotychczas przed własną publicznością. I właśnie domowym meczem z drużyną Bonito Helios Białystok gdańszczanie postarają się wrócić na zwycięską ścieżkę. A także pokazać, że nikomu w tym sezonie w Gdańsku nie będzie grało się łatwo.

W ciągu tygodnia Akademicy zmierzą się z drugą ekipą z Białegostoku. Bonito Helios w dotychczasowych spotkaniach radził sobie gorzej, niż rywale zza miedzy, ale do Gdańska przyjedzie powalczyć o ligowe punkty. Sytuację w zespole znajdującym się obecnie w strefie spadkowej grupy północnej I ligi przedstawił nam Filip Dojlida, wiceprezes klubu.

Jak oceniacie początek sezonu w Waszym wykonaniu? Po trzech meczach macie na koncie tylko jeden punkt, ale końcówka ostatniego spotkania może chyba napawać optymizmem?

– Bardzo wymagającego startu sezonu spodziewaliśmy się już po ogłoszeniu terminarza rozgrywek. Czwarta drużyna ubiegłego sezonu i wicemistrz na wyjazdach na strat i dwie porażki, a ostatnio remis z obecnym liderem rozgrywek to mówi wiele o tym, że zostaliśmy rzuceni na głęboka wodę. Liczę na to, że ten punkt wyrwany w końcówce będzie takim impulsem dla nas i początkiem rozkręcania się naszego zespołu.

Jak zmieniła się kadra pierwszego zespołu w  porównaniu z poprzednimi rozgrywkami?

– Zdecydowana większość zespołu z 2 ligi została w drużynie a dodatkowo wzmocniliśmy się 4 zawodnikami z doświadczeniem ekstraklasowym i jednym zawodnikiem z 2 ligowym doświadczeniem z boisk trawiastych.

Jakie cele sportowe stawiacie sobie na ten sezon?

– Celem jest rozwój jednostek i całego zespołu, mamy najmłodszą kadrę w lidze i też większość składu dopiero debiutuje w 1 lidze. Koncentracja na każdym kolejnym meczu i w tabele zerkniemy na koniec rundy z konkretniejszymi wnioskami.

Czego oczekujecie po meczu z AZS UG? Gdańszczanie na razie grają „w kratkę”, potrafili wysoko wygrać na własnym parkiecie, ale i przegrać z Waszym rywalem zza miedzy.

– Na pewno do AZS jest murowanym faworytem spotkania, ale jedziemy do Gdańska zapunktować i sprawić przy tym małą niespodziankę. To gospodarze muszą w tym spotkaniu – my możemy. Wynik 10:0 z Mosiną u siebie pokazuje jak dobrze AZS czuje się we własnej hali.

Które drużyny powinny powalczyć o awans do Ekstraklasy, a które będą musiały się mocno postarać, żeby nie opuścić I ligi? Czy któryś z zespołów na początku sezonu zaskoczył, pozytywnie lub negatywnie?

– Liga będzie przede wszystkim bardzo wyrównana co pokazały pierwsze kolejki – każdy może w zasadzie wygrać z każdym. Jako faworytów typowałbym drużyny z Pomorza – Gdańsk i We-Met, ale z tego co wiem wysokie aspiracje ma drużyna Futsalu Szczecin. Drużyny, które jak mawiał Franciszek Smuda będą walczyć o spadek póki co trudno typować, myślę, że nie będziemy w tym gronie.

3.kolejka I ligi futsalu, grupa północna: AZS UG Gdańsk – Bonito Helios Białystok

Niedziela, 16 października 2022, godzina 16:00, Hala przy ul. Smoleńskiej 5/7

Leave a Reply