CO NOWEGO?

Czas się zrewanżować – AZS UG podejmuje Futbalo Białystok

Futsaliści AZS UG tylko raz w bieżącym sezonie doznali goryczy porażki w meczu ligowym. W trzeciej kolejce ulegli w Białymstoku tamtejszemu Futbalo 1:4. Teraz nadchodzi okazja do rewanżu za tamto spotkanie. Otwierający tabelę grupy północnej Akademicy w najbliższą sobotę podejmą czwartą w klasyfikacji drużynę z Podlasia, mówimy więc o hicie 14 kolejki rozgrywek o mistrzostwo I ligi.

Czego możemy spodziewać się w meczu rewanżowym? Na pewno zaciętej walki jak i wielkiej motywacji Akademików, żeby wygrać i zrewanżować się tym samym za rezultat z jesieni. Rywale na początku roku 2023 prezentują zmienną formę i nie wiadomo, które oblicze Futbalo zobaczymy w Gdańsku, ale nie bez znaczenia będzie tutaj także postawa futsalistów AZS UG. O sytuacji w ekipie z Białegostoku opowiedział nam dość oszczędnie w słowach (grający) prezes klubu, Tomasz Koniczek.

Jak drużyna przygotowywała się do rundy rewanżowej? Czy w ekipie doszło do jakichś zmian personalnych?

– Niestety przygotowania w naszym wykonaniu były lekko zaburzone przez różne czynniki. Tak, odeszło od nas dwóch zawodników, a także dwóch doszło.  

Jak w klubie oceniacie rundę jesienną ?

– Runda jesienna była udana, choć wydaje mi się, że mogliśmy zdobyć kilka punktów więcej np. u siebie z Futsal Świecie czy też na wyjeździe z TAF Toruń i LZS Bojano

Początek roku 2023 zaczęliście ze zmiennym szczęściem, drużyna zaliczyła zarówno zwycięstwa jak i porażki w lidze oraz w Pucharze Polski, jak oceniacie swoją aktualną formę?

– Aktualnie jesteśmy na sporym „wirażu”. Kontuzje, kartki, początek przygotowań do rundy wiosennej w klubach trawiastych. To wszystko zlepia się w dość słaby początek rundy.                          

Jesienią jako jedyni pokonaliście w lidze drużynę AZS UG, jak zamierzacie teraz zagrać w Gdańsku?

– Zamierzamy powalczyć o 3 punkty

Mecz w Gdańsku będzie ważny dla układu tabeli grupy północnej I ligi, jak do niego podchodzicie i jakie cele stawia sobie drużyna na rundę rewanżową? O co walczycie?

– Cel zostaje ten sam. Pierwsza piątka na koniec sezonu.

14. kolejka I ligi futsalu, grupa północna: AZS UG Gdańsk – Futbalo Białystok

Sobota, 11 lutego 2023, godzina 18:00, Hala przy ul. Smoleńskiej 5/7

Leave a Reply