CO NOWEGO?

Starcie drużyn w wysokiej formie – AZS UG podejmie KS Gniezno

KS Gniezno to, obok AZS UG Gdańsk oczywiście, jedna z tych drużyn, która w rundzie rewanżowej prezentuje się najlepiej jeśli chodzi o rozgrywki grupy północnej I ligi. O ile pierwszy mecz ligowy w 2023 roku zakończył się dla gnieźnian nieoczekiwaną porażką z outsiderem z Mosiny, o tyle w trzech kolejnych meczach schodzili z parkietu zwycięzcy, a w ostatnim spotkaniu pokonali wicelidera z Kamienicy Królewskiej. W 16 serii gier zmierzą się więc dwie drużyny, które ewidentnie znajdują się aktualnie w wysokiej formie!

Mecz w Gnieźnie w rundzie jesiennej miał swoją historię i dramaturgię, a Akademicy ostatecznie wywieźli z pierwszej stolicy Polski komplet punktów, zwyciężając 5:3. Teraz podejmą rywala we własnej hali, w której nie odnieśli jeszcze w tym sezonie ligowej porażki. Jak drużyna z Gniezna nastawia się na spotkanie w gdańskiej „twierdzy” na Smoleńskiej? O to spytaliśmy się trenera i wiceprezesa klubu, Adama Heliasza.

Jak przebiegały przygotowania do rundy rewanżowej? Czy zaszły jakieś zmiany kadrowe w zespole porównaniu z jesienią?

– Przygotowania przebiegały podobnie jak w ubiegłych latach mocno skupiliśmy się nad motoryką i pracą w defensywie. Na drugą rundę dołączyło do nas dwóch zawodników Zbigniew Barańczy oraz powrócił Adam Alamenciak.

Rundę rewanżową rozpoczęliście od nieoczekiwanej porażki z outsiderem z Mosiny, ale potem przyszła seria trzech zwycięstw, w tym z wiceliderem w ostatniej kolejce – jak oceniacie swoją obecną dyspozycję?

– Powodów porażki było kilka m.in. na spotkanie z Mosiną pojechaliśmy bez 5 podstawowych zawodników, mieliśmy problemy z finalizacją no i w bramce Mosiny bardzo dobrze w bramce spisywał się Michał Wasielewski.

Wiadomo, że zwycięstwa budują zespół a zwłaszcza jak wygrywa się z pretendentem do awansu. Co do dyspozycji jestem zadowolony, oby utrzymać ten poziom do końca sezonu.

Gracie najbardziej widowiskowy futbol w I lidze, w Waszych meczach pada najwięcej goli, blisko 9 na spotkanie. Co wpływa na taki przebieg spotkań?

– Cieszy to, że zdobywamy tyle bramek, ale musimy myśleć jeszcze o obronie, bo czasami o tym zapominamy. Ważne że nasi zawodnicy się odblokowali i zdobywanie bramek rozłożyło się praktycznie na wszystkich zawodników.

Jakie wnioski możecie wyciągnąć z pierwszego meczu przeciwko AZS UG? Jak zamierzacie zagrać w Gdańsku?

– Uważam, że z przebiegu meczu nie zasłużyliśmy na przegraną w tym spotkaniu. Tutaj niestety nie potrafiliśmy wykorzystać swoich sytuacji, których stworzyliśmy sobie w tym meczu. Co do najbliższego spotkania to mamy zamiar zagrać konsekwentnie jak z We-Metem, jak będzie to czas pokaże.

Jakie cele stawiacie sobie na ten sezon?

– Cel to grać dobrze w każdym spotkaniu i zdobywać punkty.

Mecz 16. Kolejki I ligi futsalu, grupa północna: AZS UG Gdańsk – KS Grinbud Gniezno

Sobota, 4 marca 2023, godzina 18:00, Hala przy ul. Smoleńskiej 5/7.

Leave a Reply