CO NOWEGO?

Przed Akademikami trudny wyjazd do Świecia

W 4. kolejce bieżącego sezonu rozgrywek grupy północnej I ligi AZS UG zmierzy się na wyjeździe z Futsalem Świecie. Ligowy beniaminek z zeszłego sezonu zakończył zmagania na wysokim, trzecim miejscu, a w klubie nie ukrywają, że apetyt rośnie w miarę jedzenia, a marzenia sięgają Futsal Ekstraklasy. Przed Akademikami stoi więc wyzwanie z kategorii tych naprawdę trudnych.

W pierwszych trzech kolejkach Futsal Świecie zdobyło 7 punktów, na co składają się dwa zwycięstwa oraz remis. Prowadzona przez legendę polskiego futsalu, Marcina Mikołajewicza ekipa już u progu sezonu zdaje się znajdować w wysokiej formie, co potwierdzają słowa rzecznika prasowego klubu Tomasza Kellera, który odpowiedział na nasze przedmeczowe pytania.

Premierowy sezon w I lidze zakończyliście na podium, jakie są cele i ambicje klubu w bieżących rozgrywkach?

– Jak wielokrotnie podkreślał nasz trener, naszym celem w bieżącym sezonie jest poprawa wyniku z poprzedniego roku, a więc uzyskanie przynajmniej drugiego miejsca, zapewniającego grę w barażach.

Jak przebiegały przygotowania do sezonu 223/2024? Czy w kadrze pierwszego zespołu zaszły jakieś zmiany?

– Przygotowania przebiegły optymalnie. Skupiliśmy się głównie na trzech jednostkach treningowych w tygodniu we własnej hali. Skład zmienił się znacząco, pozyskaliśmy kilku kluczowych graczy, którzy mamy nadzieję, że zmienią na jeszcze lepsze oblicze naszej drużyny. Na pierwszy plan wychodzi na pewno pozyskanie Marcina Mrówczyńskiego z Torunia i Mateusza Cymana z Bojana. To bardzo doświadczeni gracze. Listę transferów uzupełniają: Maksymilian Lewandowski, Jakub Wiśniewski, Karol Drażdżewski, Kacper Babik i Łukasz Komur.

Jak oceniacie początek rozgrywek w Waszym wykonaniu? 7 punktów w 3 kolejkach to dobry wynik?

– Na pewno pozostaje pewien niedosyt po remisie w Białymstoku, patrząc zwłaszcza na wyniki w innych spotkaniach tej drużyny. Zawsze jednak trudno gra się w tej hali, biorąc pod uwagę prawdziwą eskapadę i prawie dziesięciogodzinną podróż. Poza tym w meczu nie mógł wystąpić Marcin Mrówczyński, który wtedy leczył lekki uraz i jego brak był bardzo widoczny. W kolejnych meczach na szczęście pokazaliśmy już na co nas stać.

Czego oczekujecie po meczu z AZS UG? Co wiecie o drużynie Akademików?

– Z pewnością mamy jeszcze w pamięci pechowy remis z poprzedniego sezonu, gdy bramkę na 5:5 straciliśmy w samej końcówce. Z doniesień medialnych wiemy, że zespół  z Gdańska znacznie się odmłodził w porównaniu z poprzednim sezonem. Nie zamierzamy jednak nikogo lekceważyć i na pewno przystąpimy do tego spotkania w pełni zmotywowani.

Kto w tym sezonie powalczy o awans do Futsal Ekstraklasy, a kogo typujecie do walki o utrzymanie?

– Patrząc na składy i pierwsze kolejki, o awans powalczą na pewno drużyny z Chojnic, Lęborka i Szczecina. Myślę, że jeszcze da o sobie znać również Futbalo Białystok.  Oczywiście mamy nadzieję, że dołączymy do tej trójki. Problemy z utrzymaniem mogą mieć TAF Toruń, Bonito i beniaminkowie dla których zawsze wejście na wyższy poziom rozgrywkowy jest trudne.

4. kolejka I ligi futsalu, grupa północna: Futsal Świecie – AZS UG Gdańsk

Sobota, 14 października 2023, godzina 17:00, Świecie

Leave a Reply