Akademicy blisko niespodzianki w Chojnicach

Długimi fragmentami spotkania futsaliści AZS UG prowadzili wyrównaną walkę z liderem rozgrywek grupy północnej I ligi, a dwukrotnie prowadzili nawet na parkiecie Red Devils różnicą dwóch trafień. Ostatecznie chojniczanie pokazali jednak, dlaczego w tym sezonie mają na swoim koncie komplet zwycięstw i pokonali gdańszczan 7:4, ale Akademicy w drogę powrotną do domu mogą wyruszyć z wysoko podniesionymi głowami.

Gdańszczanie od samego początku pokazywali, że przyjechali tu powalczyć o korzystny rezultat i otworzyli wynik w 7 minucie gry, a konkretnie zrobił to Szymon Kuzio, który uderzył z rzutu wolnego, a bramkarz Red Devils przepuścił piłkę między nogami. Gospodarze wyrównali kilkadziesiąt sekund później, kiedy wstrzeloną w  kierunku bramki piłkę z najbliższej odległości do siatki skierował Vladyslav Tkachenko.

Po kwadransie gry Akademicy wyszli na ponowne prowadzenie. Po stałym fragmencie gry wycofaną na środek parkietu piłkę przejął Karol Majchrzak i przymierzył z dystansu. Uderzenie nie było wyjątkowo mocne, ale precyzyjne i futsalówka po rękach bramkarza trafiła do siatki. Dwie minuty później AZS UG powiększył przewagę. Przy linii bocznej piłkę przejął Iwo Gerlee, minął zwodem rywala, podbiegł kilka metrów i precyzyjnym uderzeniem przy dalszym słupku wpisał się na listę strzelców. Wynik na 2 do 3 do przerwy ustalił Tkachenko, finalizując szybką, zespołową akcję Czerwonych Diabłów.

Zaledwie 12 sekund po zmianie stron potrzebowali gdańszczanie, żeby ponownie odskoczyć miejscowym na dwa trafienia. Dominik Kukowski wygrał przebitkę w środku pola, znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Red Devils i z zimną krwią wykorzystał okazję.

Chwilę później kapitalnym strzałem w samo okienko gola kontaktowego zdobył Patryk Laskowski, a w 28 minucie znów mieliśmy remis, kiedy to potężnym strzałem popisał się Stiven Serrato. Po niespełna połowie godziny gry spotkanie zaczynało się od początku.

Niestety, gospodarze nie zatrzymywali się, a w 32 minucie Vladyslav Tkachenko skompletował hattricka. Kilkadziesiąt sekund później do siatki z najbliższej odległości trafił Jefferson Rocha, który wykończył kapitalną akcję indywidualną i podanie Serrato.

Akademicy wycofali bramkarza i do samego końca spotkania dążyli do zdobycia kontaktowego trafienia, a resztki nadziei odebrał im dopiero gol Patryka Laskowskiego na 10 sekund przed zakończeniem meczu. Dla Red Devils było to szóste zwycięstwo w sezonie, a pierwsze odniesione przed własną publicznością. Akademikom nie udało się więc popsuć ligowej inauguracji w Chojnicach.

Przed gdańszczanami kolejne spotkanie z drużyną z górnej połówki tabeli. AZS UG w niedzielę, 5 listopada podejmie Team Lębork.

6. kolejka I ligi futsalu, grupa północna: Red Devils Chojnice – AZS UG Gdańsk 7:4 (2:3)

0:1 Szymon Kuzio 7’

1:1 Vladyslav Tkachenko 8’

1:2 Karol Majchrzak 14’

1:3 Iwo Gerlee 17’

2:3 Vladyslav Tkachenko 18’

2:4 Dominik Kukowski 21’

3:4 Patryk Laskowski 22’

4:4 Stiven Serrato 28’