CO NOWEGO?

Starcie nieobliczalnych drużyn – AZS UG podejmie Team Lębork

Akademicy kontynuują serię spotkań z zespołami z czołówki tabeli rozgrywek grupy północnej I ligi. W najbliższą niedzielę AZS UG w hali Centrum Sportu GUMed przy ulicy Dębowej 21 podejmie starych znajomych, z którymi w ostatnich sezonach rywalizowali zarówno w Ekstraklasie jak i szczebel niżej. A ponieważ Team Lębork w świetnym stylu rozpoczął bieżący sezon, zapowiada się świetne widowisko. Warto więc wspomóc naszą drużynę dopingiem z trybun.

W Lęborku, podobnie jak w Gdańsku, w ostatnich sezonach sporo było zmian w kadrze pierwszej drużyny, zmierzą się więc zespoły młode i nieprzewidywalne. O nastrojach w obozie naszego niedzielnego rywala opowiedział nam trener Teamu Lębork, Wojciech Pięta.

Wasz bilans otwarcia sezonu to 4 zwycięstwa, remis i porażka. Jak oceniacie swoją postawę na początku rozgrywek?

– Rozpoczęliśmy sezon rewelacyjnie, jeśli dobrze pamiętam to najlepszy początek w historii. Nie punktowaliśmy tak dobrze nawet w sezonie, gdy robiliśmy awans do FE.

Jak przebiegały przygotowania do rozgrywek i czy w zespole doszło do jakichś zmian personalnych w porównaniu z poprzednimi rozgrywkami?

– Przygotowania rozpoczęliśmy w połowie sierpnia. W zespole nastąpiło kilka zmian personalnych. Odeszli od nas młodzi Ukraińcy, którzy dołączyli do Red Devils. Szeregi nasze zasilili Dominik Czekirda, Szymon Marszałkowski, Kamil Wojda, pozostała grupa zawodników jest już znana z poprzedniego sezonu.

Ostatni mecz to porażka z beniaminkiem przed własną publicznością – to wypadek przy pracy, czy jakiś niepokojący sygnał dotyczący formy?

– Wyszliśmy bardzo szybko na prowadzenie, jednak dwie stracone bramki po błędach indywidualnych wybiły nas z rytmu. W drugiej połowie zagraliśmy zdecydowanie bardziej agresywnie i przełożyło, to się na grę. Niewiele nam zabrakło, żeby zdobyć przynajmniej bramkę wyrównującą. Nie traktujemy tego jako wypadku, czy spadku formy po prostu w tej lidze takie mecze są na porządku dziennym .

W 7. kolejce zmierzycie się w Gdańsku z AZS UG, czego spodziewacie się po meczu z Akademikami?

– Historia naszych meczów jest tak bogata, że tym trudniej stwierdzić, czego można się spodziewać. W zespole AZS UG doszło również do sporych zmian. Biorąc pod uwagę roszady jakie zaszły w naszych zespołach jesteśmy w podobnym miejscu jeśli chodzi o jakość, doświadczenie i moment budowy zespołu. Liczę, że zagramy dobry mecz i zrobimy wszystko, aby wyjechać z Gdańska z jakimś dorobkiem. 

Jakie są cele i ambicje Teamu Lębork na bieżący sezon? O co walczycie?

– Zakładaliśmy przed sezonem, biorąc pod uwagę skład, którym dysponujemy i niewielkie doświadczenie większości zawodników walkę o utrzymanie i to się nie zmienia. Natomiast zrobiliśmy w trakcie przygotowań i toczących się rozgrywek spory progres co przełożyło się na dzisiejsze wyniki. Wiemy jednak, że mecze, które pokażą w którym miejscu jesteśmy są dopiero przed nami.

7.kolejka I ligi futsalu, grupa północna: AZS UG Gdańsk – Team Lębork

Niedziela, 5 listopada 2023, godzina 17:00, Hala Centrum Sportu GUMed, ul. Dębowa 21

Leave a Reply