Akademicy wypunktowali Team Lębork

Zaledwie trzy bramki, ale i mnóstwo emocji oraz zwycięstwo Akademików z Gdańska mieli okazję obejrzeć wszyscy, którzy w niedzielne popołudnie zdecydowali się śledzić losy rywalizacji AZS UG z Teamem Lębork. O końcowym wyniku zadecydowały detale i to podopieczni Wojciecha Pawickiego po syrenie kończącej mecz cieszyli się ze zwycięstwa 2:1 i kompletu punktów.

Mimo, że spotkanie od początku toczyło się w dość żywym tempie, można było zauważyć, że oba zespoły skoncentrowane są przede wszystkim na zabezpieczeniu drogi do własnej bramki. Akcja przenosiła się spod jednej pod drugą bramkę, ale klarownych, stuprocentowych okazji brakowało. Im dłużej trwał mecz, tym większe można było odnieść wrażenie, że każde trafienie w tym meczu będzie bardzo cenne. Na szczęście to gdańszczanie otworzyli wynik, a stało się to po niemalże 17 minutach gry.

Piłkę w środku pola wywalczył Szymon Korol, a następnie wygrał jeszcze dwie przebitki z rywalami. Goście w końcu zdołali wyłuskać mu piłkę spod nóg, ale dopadł do niej Dawid Lewczuk, który ubiegł interweniującego bramkarza Teamu Lębork i posłał futsalówkę do siatki. Jak się potem okazało, było to jedyne trafienie pierwszej połowy meczu.

Po zmianie stron obraz gry początkowo znacząco się nie zmienił, ale po 3 minutach gry goście doprowadzili do wyrównania. Szymon Marszałkowski naciskał rozgrywających piłkę od bramki gdańszczan, a jego determinacja została nagrodzona bramką, gdy zablokowana przez niego piłka wpadła do siatki. Lęborczanie poszli za ciosem, wyżej zaczęli atakować Akademików i osiągnęli optyczną przewagę w tym fragmencie spotkania. Po połowie godziny trwania meczu kilka kapitalnych okazji mieli z kolei Akademicy, ale rezultat wciąż pozostawał remisowy.

Starania Akademików zostały ostatecznie zwieńczone bramką w 37 minucie. Do kapitalnego prostopadłego podania Iwo Gerlee z głębi pola idealnie w tempo wyszedł Karol Majchrzak i nie pomylił się w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości. Chwilę później o czas poprosił szkoleniowiec Teamu Lębork, a ostatnie fragmenty spotkania przyjezdni grali z wycofanym bramkarzem. Akademicy zachowali jednak koncentrację i determinację do samego końca spotkania, żeby następnie cieszyć się z kolejnego kompletu punktów dopisanego do ligowej tabeli.

W 8. serii gier AZS UG na wyjeździe zmierzy się z TAF Toruń.

7. kolejka I ligi futsalu, grupa północna: AZS UG Gdańsk – Team Lębork 2:1 (1:0)

1:0 Dawid Lewczuk 17’

1:1 Szymon Marszałkowski 24’

2:1 Karol Majchrzak 37’