CO NOWEGO?

Młodość kontra doświadczenie, AZS UG podejmuje Dragona Bojano

Kacper Zelma, Dominik Depta, Jakub Domżalski, Paweł Friszkemut, Michał Horbacz, Mikołaj Kreft, Karim Madani, Maciej Osłowski, Maciej Urtnowski, Patryk Ziarko, trener Marek Widzicki. Każdy z wymienionych w mniejszym lub większym stopniu przyczynił się do napisania historii uczelnianego klubu AZS UG Gdańsk na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat. Teraz zawodnicy ci w komplecie reprezentują barwy LZS Dragona Bojano, z którym Akademicy zmierzą się w ramach 9. kolejki rozgrywek I ligi futsalu. Chociażby z tego powodu warto przyjść w sobotę na mecz, który zapowiada się niezwykle emocjonująco!

Nie ulega wątpliwości, że wymienieni futsaliści w sumie mają na koncie więcej występów w akademickich barwach niż…obecni, znajdujący się w kadrze AZS UG zawodnicy. To także gracze znacznie bardziej doświadczeni i ograni zarówno na ekstraklasowych jak i pierwszoligowych parkietach. Atutem gospodarzy sobotniego zespołu będzie z kolei młodość oraz związana z nią fantazja, energia i ambicja. Na parkiecie nikt nogi odstawiał nie będzie. Dodatkowym smaczkiem meczu jest również fakt, że zespoły po 8 kolejkach bieżącego sezonu sąsiadują ze sobą w tabeli grupy północnej I ligi, a gdańszczanie wyprzedzają Dragona zaledwie o jedno oczko.

Mecz po raz kolejny odbędzie się w Hali Centrum Sportu GUMed przy ulicy Dębowej 21, czyli na obiekcie, na którym Akademicy w trwającym sezonie wystąpili w roli gospodarzy dwukrotnie i odnieśli dwa zwycięstwa. Należy mieć nadzieję, że młoda ekipa AZS UG przedłuży dobrą passę w meczu, który zapowiada się tak ekscytująco. To spotkanie, które bez wątpienia warto zobaczyć na żywo z trybun – zapraszamy kibiców obu drużyn!

9. kolejka I ligi futsalu, grupa północna: AZS UG Gdańs- LZS Dragon Bojano

Sobota, 18 listopada 2023, godzina 20:00, Hala Centrum Sportu GUMde, ul. Dębowa 21

Leave a Reply