CO NOWEGO?

Mecz z BAF Bonito szansą na pierwsze zwycięstwo w 2024 roku

Mecz 13. Kolejki rozgrywek grupy północnej I ligi będzie niezwykle istotny dla dalszych poczynań AZS UG w rundzie rewanżowej. Przede wszystkim Akademicy muszą powrócić na zwycięską ścieżkę, a spotkanie z drużyną okupującą miejsce w strefie spadkowej powinno być ku temu dobrą okazją. Komplet punktów jest potrzebny także, żeby wzmocnić pozycję gdańszczan w klasyfikacji rozgrywek, oraz podnieść morale w drużynie po pierwszych, niefortunnych meczach 2024 roku.

Rywale nie przyjadą jednak do Trójmiasta na wycieczkę, tylko po ważne punkty, potrzebne im na drodze do utrzymania w I lidze. Ekipa z Białegostoku, podbudowana osiągniętym w dobrym stylu zwycięstwem nad Teamem Lębork, oraz po zmianie szkoleniowca prezentująca się lepiej w ofensywie niż jesienią, na pewno postawi Akademikom ciężkie warunki. Twardą walkę o punkty z podopiecznymi Wojciecha Pawickiego zapowiada także zawodnik BAF Bonito Białystok, Damian Bieliński. Poniżej przedstawiamy zapis rozmowy z 21-letnim futsalistą.

Jak w klubie przebiegała świąteczno-noworoczna przerwa w rozgrywkach? Czy w kadrze pierwszego zespołu zaszły jakieś zmiany?

– Przerwę w rozgrywkach poświęciliśmy znacznym przebudowom wewnątrz zespołu oraz ciężkiej pracy pod okiem nowego, doświadczonego trenera. Po okresie przygotowawczym czujemy się bardzo dobrze przygotowani do walki o utrzymanie.

Rok 2024 rozpoczęliście od dramatycznego spotkania w Pucharze Polski, następnie w dobrym stylu pokonaliście Team Lębork – jak oceniacie Waszą formę u progu rundy rewanżowej?

– Mecz w Pucharze Polski ujawnił aspekty, które kulały po okresie przygotowawczym i w ogólnym rozrachunku był bardzo dobrą nauką dla całej drużyny, co pokazał mecz z Lęborkiem, aczkolwiek też skład, który pojechał do Drobina był zupełnie inny niż ten, który grał z Lęborkiem. Nie ukrywamy, że przy obecnej sytuacji w tabeli nie rozpaczaliśmy z powodu odpadnięcia.

W 13. kolejce zmierzycie się z AZS UG w Gdańsku. To szansa na doskoczenie do rywali na dystans dwóch oczek – czego spodziewacie się po tym meczu?

– W ten weekend przyjdzie nam się zmierzyć z Akademikami z Gdańska, drużyną z Ekstraklasową przeszłością, której sytuacja punktowa na pewno nie odzwierciedla ich potencjału. Jedziemy na ciężki teren, lecz bardzo podbudowani startem rundy rewanżowej.

Waszą największą bolączką w rundzie jesiennej była chyba skuteczność, pierwsze spotkania tego roku pokazują, że w tym elemencie jest lepiej, czy to podstawa do optymizmu na rundę rewanżową?

– Zgadzam się, skuteczność to element, który ewidentnie kulał w poprzedniej rundzie, lecz z początkiem tego roku przywitaliśmy nowego trenera, który w znacznym stopniu zdążył poprawić i na nowo zbudować naszą pewność siebie, co na pewno przełoży się na lepszą skuteczność nie tylko w tej rundzie.

Jakie są Wasze cele i ambicje na rundę rewanżową rozgrywek I ligi?

– Naszym głównym celem jest wygrywanie każdego kolejnego meczu, aby w ogólnym rozrachunku skończyć na jak najwyższej pozycji w tabeli, a jednocześnie z tygodnia na tydzień udowadniać przede wszystkim samym sobie, jak dużo jesteśmy warci jako drużyna.

13. kolejka I ligi futsalu, grupa północna: AZS UG Gdańsk – BAF Bonito Białystok

Sobota, 27 stycznia 2024 roku, godzina 18:00, Hala Centrum Sportu GUMed, ul. Dębowa 21

Leave a Reply