CO NOWEGO?

Do trzech razy sztuka – Akademicy ponownie zagrają z Grinbudem Gniezno

Już po raz trzeci w sezonie 2023/2024 futsaliści AZS UG zmierzą się z ekipą Grinbudu Gniezno. Poprzednie dwa spotkania: zarówno ligowe jak i to w ramach rozgrywek Pucharu Polski wygrali gnieźnianie, dlatego mecz 14 kolejki grupy północnej I ligi będzie dla Akademików szansą na rewanż za poprzednie porażki.

Mecz rozegrany w 3 kolejce ligowej był jak dotąd chyba najsłabszym w wykonaniu AZS UG, a z pewnością jednym z najlepszych rozegranych przez ekipę z Gniezna w całym 2023 roku. Gdańszczanie pod koniec pierwszej połowy stracili gola „do szatni” na 0:2, a po przerwie rzucili się do odrabiania strat, co skrzętnie wykorzystali goście, raz po raz kontrując młodą ekipę i wykazując się przy tym niesłychaną wręcz skutecznością. Wynik 2 do 11 był surową lekcją dla podopiecznych Wojciecha Pawickiego, ale na szczęście, jak pokazała dalsza część rundy jesiennej, Akademicy wyciągnęli z niej odpowiednie wnioski.

Zupełnie inaczej wyglądało natomiast spotkanie obu ekip w 1/32 finału Pucharu Polski, które podobnie jak niedzielne spotkanie ligowe, odbyło się w Gnieźnie. Po niespełna kwadransie gry gospodarze prowadzili 2:0, ale futsaliści AZS UG tak wytrwale dążyli do wyrównania, że w przedostatniej minucie spotkania dopięli swego. I gdy wydawało się, że kwestia awansu do kolejnej rundy rozwiąże się w dogrywce, 20 sekund przed końcem meczu szalę zwycięstwa na stronę gnieźnian przechylił Wojciech Węgrzyn. Gdańszczanie po raz drugi w tym sezonie musieli uznać więc wyższość rywali, ale postęp, zarówno jeśli chodzi o grę, jak i wynik był zauważalny.

Czy zadziała zasada „do trzech razy sztuka”? Po 13. kolejkach rozgrywek grupy północnej I ligi obie ekipy sąsiadują ze sobą w tabeli, a gospodarze niedzielnego spotkania wyprzedzają Akademików o zaledwie jedno oczko. Spotkanie to będzie więc niezwykle istotne nie tylko z punktu pragnących rewanżu gdańszczan, ale i układu klasyfikacji rozgrywek. Niech więc zwycięży lepsza drużyna i oby tym razem takową okazała się ekipa AZS UG!

14. kolejka I ligi futsalu, grupa północna: Grinbud KS Gniezno – AZS UG Gdańsk

Niedziela, 11 lutego 2024, godzina 17:00.  

Leave a Reply