Akademicy bez punktów w Gnieźnie

Powiedzieć, że drużyna z Gniezna nie leży w tym sezonie Akademikom, to jak nic nie powiedzieć. AZS UG zmierzył się z tą drużyną po raz trzeci w rozgrywkach 2023/2024 i znów musiał uznać wyższość rywali. Znaczący wpływ na końcowy rezultat tej konfrontacji miały z pewnością „przespane” przez gdańszczan pierwsze minuty meczu.

Początek spotkania rzeczywiście był fatalny dla Akademików, o których można powiedzieć, że „nie dojechali” na ten mecz. Błędy zarówno indywidualne, jak i drużynowe sprawiły, że w 6 minucie gospodarze prowadzili już 3:0! Na szczęście gdańszczanie potrafili się podnieść i pokazali charakter w kolejnych fragmentach gry, gdy stopniowo zaczęli odrabiać straty. W 11 minucie w polu karnym sfaulowany został Iwo Gerlee, a rzut karny bezbłędnie wykorzystał Karol Majchrzak. Po kwadransie gry kontaktowego gola zdobył Gerlee, głową trafiając po wyrzucie Kacpra Sasiaka. Wynik do przerwy na 3:3 ustalił Michał Sadowski i mimo fatalnego początku, po pierwszej połowie rezultat był remisowy i wszystko miało rozstrzygnąć się po zmianie stron.

Gnieźnianie wyszli na ponowne prowadzenie w 28 minucie meczu, po czym praktycznie do ostatniej minuty spotkania gole nie padały. Sama końcówka była niezwykle dramatyczna. W 39 minucie na 5:3 , do pustej bramki trafili gospodarze, ale chwilę później popełnili najpierw piąte, a następnie kolejne przewinienie, a z rzutu karnego przedłużonego bramkę zdobył Karol Majchrzak. Do końca meczu zostało 28 sekund. Niestety, Akademicy dążąc do wyrównania dali się zaskoczyć rywalom, którzy podwyższyli prowadzenie na 6:4. Chwilę później sędzia podyktował jeszcze kolejny przedłużony rzut karny dla Akademików, ale tym razem nie udało się już zmienić wyniku i komplet punktów pozostał w Gnieźnie.

O poprawę sytuacji w tabeli AZS UG będzie musiał postarać się więc w spotkaniu na własnym parkiecie, a zadanie będzie wyjątkowo trudne, ponieważ do Gdańska przyjedzie lider ze Świecia. Ten mecz odbędzie się w sobotę, 17 lutego o godzinie 18:00.

14. kolejka I ligi futsalu, grupa północna: Grinbud KS Gniezno – AZS UG Gdańsk 6:4 (3:3)