CO NOWEGO?

Akademicy podejmą Futsal Świecie – wicelidera rozgrywek

W sobotę, w meczu 15. kolejki rozgrywek grupy północnej Akademicy z Gdańska podejmą jednego z głównych faworytów do awansu do krajowej elity – Futsal Świecie. Zeszłoroczny beniaminek stawia na błyskawiczny rozwój, nie kryjąc swoich ambicji, które sięgają Futsal Ekstraklasy. Na drodze aktualnego wicelidera rozgrywek stanie młoda, nieobliczalna ekipa AZS UG, która postara się sprawić niespodziankę w starciu z faworytem.

Akademicy w trwającym sezonie pokazali już wielokrotnie, że w hali GUMed są bardzo groźni. Futsal Świecie z kolei w ostatnich dwóch spotkaniach, licząc także rozgrywki Pucharu Polski, zaliczyli remis i porażkę. Nie ma więc chyba lepszego momentu, żeby spróbować zrewanżować się ekipie aktualnego wicelidera za mecz wyjazdowy z rundy jesiennej. Zdaje sobie z tego sprawę rzecznik prasowy Futsalu Świecie, Tomasz Keller, który odpowiedział nam na kilka pytań.

Jak przebiegała zimowo-świąteczna przerwa w rozgrywkach? Czy w kadrze pierwszego zespołu doszło do jakichś zmian?

– W przerwie świątecznej trener dał nieco odpocząć zawodnikom, ale niemal od razu po nowym roku zaczęliśmy przygotowania do meczu pucharowego w Kołobrzegu. Jeżeli chodzi o kadrę to skróciliśmy wypożyczenie dwójki młodych graczy, którzy nie łapali się do składu tj. Kacpra Babika i Łukasza Komura, obaj przeszli na zasadzie wypożyczenia z Unisław Team do TAF Toruń.

Po 14 kolejkach pozostajecie jedyną w lidze drużyną bez porażki na koncie, jak oceniacie swoją dotychczasową postawę w rozgrywkach I ligi?

– Cieszy nas, że jesteśmy niepokonani i najskuteczniejsi w lidze, ale martwią niepotrzebne trzy remisy, w tym ostatni z Wenecją, który zwłaszcza w naszej hali ni powinien się przydarzyć. Zdaniem naszego Prezesa zespół z Wenecji jest jednak bardzo solidny i jego miejsce w tabeli nie odzwierciedla do końca potencjału tej drużyny.

Ostatnie tygodnie to odpadnięcie w Pucharu Polski oraz zaskakujący remis z beniaminkiem z Pułtuska, czy to jakiś kryzys, czy wypadek przy pracy ekipy Futsalu Świecie?

– Nie da się ukryć , że już od meczu w Koninie nasz zespół spisuje się nieco gorzej, jakby trochę pewne elementy się zacięły. Nasz sztab, a przede wszystkim trener robi wszystko, aby znaleźć odpowiedź dlaczego tak się dzieje.

Jakiego spotkania spodziewacie się w Gdańsku w konfrontacji z AZS UG? Jesienią Akademicy nie zaprezentowali się najlepiej w Świeciu?

– Każdy mecz jest inny. Zespół z Gdańska zawsze prezentuje się solidnie szczególnie we własnej hali, my jesteśmy w lekkiej zadyszce, dlatego spodziewamy się trudnego meczu.

Jakie są Wasze cele i ambicje na ten sezon?

– Cele się nie zmieniły, a więc absolutnym minimum jest poprawienie wyniku sprzed roku, a więc minimum zajęcie drugiego miejsca dającego baraż, ale nie ukrywamy, że marzy nam się bezpośredni awans do FOGO Futsal Ekstraklasy.

15. kolejka I ligi futsalu, grupa północna: AZS UG Gdańsk – Futsal Świecie

Sobota, 17 lutego 2024, godzina 18:00, Hala Centrum Sportu GUMed, ul. Dębowa 21

Leave a Reply