CO NOWEGO?

AZS UG ZMIERZY SIĘ Z CHOJNICKIM LIDEREM

W ramach 17. serii gier w pierwszej lidze AZS UG zagra na własnym terenie z aktualnym liderem rozgrywek Red Devils Chojnice. Akademicy stoją przed dużym wyzwaniem – o to jak może potoczyć się to starcie pytamy prezesa klubu z Chojnic, Tomasza Mrozka-Gliszczyńskiego.

– Czego można się spodziewać po niedzielnym spotkaniu? Red Devils jeszcze nie przegrało na wyjeździe, z kolei AZS UG dobrze czuję się na własnym terenie.

– Na pewno można spodziewać się dobrego meczu. AZS z Gdańska jest drużyną, która potrafi zaskoczyć, to niewygodny rywal, o czym przekonaliśmy się jesienią w Chojnicach. Drużynę AZS-u obserwowałem w meczu ze Świeciem, Akademicy przegrali na własne życzenie, zabrakło skuteczności, ale futsalowo gdańszczanie wcale nie ustępowali wiceliderowi.

Aspiracje Czerwonych Diabłów to szybki powrót do elity? Jak bardzo jesteście zadowoleni z dotychczasowych rezultatów?

– Powrót do ekstraklasy to jest cel w zasadzie od momentu spadku, mimo całego zawirowania w zeszłym sezonie, dość pechowego. Cel realizujemy krok po kroku, uważam, że zespół jest coraz lepszy, dużo dał powrót Guladiego Kokoladze, ale co istotne drużyna realizuje koncepcje trenera i bardzo aktywnie pracuje na treningach. Potrzebowaliśmy czasu i myślę, że pobyt w 1. lidze dobrze wykorzystujemy. Jeszcze przed sezonem wiedzieliśmy, że naszym głównym rywalem będzie Futsal Świecie, ale znałem też wartość drużyny, którą postanowiliśmy zbudować. Uważam, że idziemy w dobrym kierunku.

– Spotkania RD z UG mają swoją historię – czy derby Pomorza cechują się w związku z tym swoim własnym charakterem?

– Oczywiście. Derby to derby, co zobaczyliśmy już nieraz, zarówno w meczach z AZS-em, jak i z Lęborkiem. Osobiście, życzyłbym sobie, aby takie derby odbywały się na poziomie ekstraklasy. Chciałbym zobaczyć ekstraklasę, w której grają AZS UG, Team Lębork, Futsal Świecie czy FC Toruń.

– Ostatnie dwa spotkania RD to wysokie zwycięstwa – czy w Gdańsku też plan będzie polegał na szybkim zdominowaniu przeciwnika i narzuceniu swojego stylu gry?

– Takie było moje życzenie wobec drużyny, gdy analizowaliśmy pierwszą rundę. Cieszę się, że zawodnicy je zrealizowali, ale to jest wynik pracy na treningach. W końcu pokazaliśmy też, że możemy być skuteczni. Na pewno będziemy chcieli narzucić swój styl gry, ale mecz meczowi nierówny. Pamiętajmy, że ostatnie dwa wysokie zwycięstwa zanotowaliśmy z zespołami walczącymi o utrzymanie.

Początek spotkania AZS UG – Red Devils Chojnice w niedzielę 10.03 o godzinie 16:00. Transmisja dostępna będzie na kanale YT Eon Marcin Wolski pod linkiem https://www.youtube.com/watch?v=CumjxbSPal0

Leave a Reply