CO NOWEGO?

NA PAPIERZE BEZ PROBLEMÓW – AZS UG ZAGRA Z TAF TORUŃ


Do końca rozgrywek 1. ligi pozostały 4 kolejki. W tej serii gier Akademicy zmierzą się z Toruńską Akademią Futsalu. To czerwona latarnia ligi, która pozbawiona już jest nawet matematycznych szans na utrzymanie.


Drużyna z Torunia fatalnie rozpoczęła ten sezon, w pierwszych 9 kolejkach zdobywając jedynie 1 punkt i to uwaga – z AZS-em UG. W listopadzie torunianie podejmowali gdańszczan na własnym terenie i po szalonym meczu podzielili się punktami, remisując 5:5. Od tego czasu TAF zdobyła tylko 1 oczko, a w całym sezonie nie wygrała żadnego spotkania. W innej sytuacji są Akademicy, którzy w poprzednim spotkaniu zdecydowanie pokonali Team Lębork 6:1.


Teraz zadanie wydaje się zdecydowanie łatwiejsze niż w przypadku meczu z Lęborkiem. TAF Toruń to bez dwóch zdań najsłabsza drużyna w całej stawce. W tym sezonie zdobyła jedynie 2 punkty i nie wygrała jeszcze żadnego meczu, więc jest skazana na spadek. Podopieczni Wojciecha Pawickiego mają natomiast 5 punktów przewagi nad strefą spadkową, dlatego też w najbliższym spotkaniu z pewnością postawią twarde warunki.


Początek meczu AZS UG – TAF Toruń w sobotę o 18:00 w hali przy ulicy Dębowej 21. Transmisja dostępna pod linkiem https://youtube.com/live/AL3eAmsvnXY?feature=share

Leave a Reply